Koronavírus prekonala pred niekoľkými mesiacmi, trápi ju však doteraz. Stále sa nezbavila všetkých príznakov

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Bola zdravá a potom ochorela na koronavírus. Odvtedy ju trápia dlhodobé problémy a tvrdí, že v ústach stále cíti chuť krvi.

45-ročná Roweena Russell tiež trpí bolesťami na hrudníku a na obličkách a taktiež má stále opuchnuté ruky. Predtým bola fit a zdravá žena, dokázala robiť stojky a pravidelne bicyklovala. Ako uvádza portál Wales Online, prvé príznaky koronavírusu začala pociťovať 9. apríla. Začala lapať po dychu a bola veľmi vyčerpaná. V priebehu niekoľkých dní začala vracať, krútila sa jej hlava a musela si zavolať sanitku.

Je stále vyčerpaná

Mesiace po tom, ako koronavírusom prešla, Roweena tvrdí, že stále trpí niektorými príznakmi, uvádza Chronicle Live. Roweena povedala, že minulý týždeň sa jej podarilo prejsť 6 000 krokov, čo bolo najviac od chvíle, kedy mala koronavírus a zotaviť sa jej trvalo tri dni. Je pre ňu tiež ťažké sústrediť sa a má pocit, že je stále len vyčerpaná. “Pred covidom som bola skutočne zdravá. Robila som stojky, mlynské kolesá, chodila som pravidelne bicyklovať a trvalo mi len pár minút, kým som si vydýchla.” 

🗞Woman with ‘long Covid’ left tasting blood – and her hands even ‘changed shape’🗞

Roweena contracted coronavirus in…

Uverejnil používateľ Dignity For All Pondelok 12. októbra 2020

 

Množstvo ľudí má podobný problém

Roweena však nie je sama. Štúdia z King’s College v Londýne zistila, že vo Veľkej Británii až 60 000 ľudí trpí príznakmi aj pol roka. Hoci tento “dlhý covid” nemusí hneď byť uznaný ako zdravotný stav, je nepopierateľné, že mnoho ľudí ním trpí. Roweena je stále práceneschopná a v septembri sa dokonca zobudila s ťažkou bolesťou v hrudníku, kedy mala príznaky srdcového infarktu, ktorý sa však nepotvrdil.

Čaká na výsledky

Teraz čaká na výsledky, no bojí sa, že tento stav je už trvalý. Tiež to má vplyv na ľudí okolo nej, ktorí jej musia pomáhať a stále sa o ňu starať. “Budem môcť žiť samostatne? Dokážem zase cvičiť a cítiť sa zdravo?” Podľa lekárov teraz existuje množstvo mladých a predtým zdravých ľudí, ktorých stav sa nezlepšuje aj po niekoľkých mesiacoch.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: