Koronavírus vôbec nemusí pochádzať z Číny. Tvrdí to vedec z WHO

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: Unsplash

Vírus, ktorý spôsobuje covid-19, sa vôbec nemusel objaviť v Číne. Uviedol to vedec Svetovej zdravotníckej organizácie WHO po tom, čo sa razantne odmietli teórie, že unikol z laboratória.

Profesor John Watson bol súčasťou tímu WHO, ktorý odcestoval do Číny, aby vyšetrili pôvod pandémie. Ten podľa portálu Daily Mail uvedol, že k úniku vírusu zo zvierat na človeka mohlo dôjsť aj za hranicami krajiny. Bývalý zástupca vedúceho lekára v Anglicku povedal, že pandémia sa pravdepodobne začala infekciou zvieraťa, ktorá sa preniesla na človeka.

Foto: unsplash

Snažia sa presadiť svoju teóriu

Profesor tiež povedal, že si nie je istý či sa vírus naozaj objavil prvý raz v Číne a dodal, že by sa mali výskumníci hľadieť aj za jej hranice. Je však pravda, že Čína sa snaží presadiť, že koronavírus sa ku nim dostal zo zámoria. Profesor však taktiež tvrdí, že vírus sa mohol prvýkrát objaviť aj v inej krajine.

Vírus nepochádza z laboratória

Mnohí ľudia stále špekulujú nad tám, že vírus pochádza z laboratória vo Wu-chane, ktoré patrí medzi popredné čínsky inštitúcie pre výskum vírusov, ktorého súčasťou je aj archív genetických informácií o koronavírusoch netopierov. WHO to však vyvrátila. Počas vlády prezidenta Donalda Trumpa tiež administratíva USA pracovala s tým, že ide o biologickú zbraň. Čína obvinenia razantne odmietla a snaží sa presadiť, že vírus k nim prišiel zo zámoria v rámci dovozu morských plodov.
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: