Koronavírusom trpí čoraz viac mladých ľudí. Stretávajú sa a nechcú byť zavretí doma

SITA Ešte viac

KK16 Praha - Mladý muž s ochranným rúškom na tvári kráèa po Karlovom moste v pondelok 16. marca 2020 v Prahe. Èeská vláda zakázala od nede¾òajšej polnoci vo¾ný pohyb ¾udí v celej Èeskej republike. Opatrenie bude plati do 24. marca s cie¾om zabráni ïalšiemu šíreniu nového druhu koronavírusu. Výnimkou budú cesty do zamestnania alebo nevyhnutné nákupy. FOTO TASR/AP A young man wearing a face mask walks across an empty Charles Bridge in Prague, Czech Republic, Monday, March 16, 2020. The Czech government has imposed further dramatic restrictions on the movement in efforts to contain the outbreak of the coronavirus. Prime Minister Andrej Babis said the government is declaring a quarantine for the entire country, an unprecedented measure in his country's history that became effective on Monday. For most people, the new coronavirus causes only mild or moderate symptoms. For some it can cause more severe illness. (AP Photo/Petr David Josek)

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) upozorňuje, že čoraz viac mladých Európanov trpí ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Šéf WHO pre Európu Hans Kluge povedal, že v súčasnosti pozorujú prudký nárast najmä vo vekovej kategórii od 20 do 39 rokov.

Medzi krajiny, v ktorých evidujú nárast infikovaných spomedzi mladých ľudí, patria aj Francúzsko a Nemecko. Podľa odborníkov mladí udržiavajú častejšie sociálne kontakty. Kluge dodal, že aj on má dve dcéry a chápe, že nechcú byť počas leta zatvorené vo vnútri.

Mladí ľudia sa chcú stretávať

Množstvo mladých Európanov pre Euronews uviedlo, že niektoré aspekty života sa zmenili, no stretávajú sa s približne rovnakým počtom priateľov, ako pred vypuknutím pandémie, i keď možno menej často, keďže veľa podujatí je zrušených.

Kluge poznamenal, že nárast počtu infikovaných je do značnej miery spôsobený „zmenami správania sa ľudí“. Dodal, že odborníci v oblasti zdravotníctva musia zmeniť spôsob komunikácie s mladými ľuďmi. „Najhoršie je obviňovanie niekoho,“ vyhlásil s tým, že mladých treba motivovať pozitívnymi správami.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: