17 najlepších kozmetických trikov od profesionálnej vizážistky, bez ktorých si neviem predstaviť život. Najviac mi pomohol bod č. 7!

Monizz Krása

Pre krásu sa nielen trpí, ale aj sa učí trpezlivosti. Aby ste teda boli krásne a tip-top, musíte sa naučiť niekoľko trikov, ktoré vašu krásu dotiahnu do dokonalosti. Tie najlepšie vám dnes prinášame ako na podnose.  

Cvičte tvár

Ak ste nepočuli nič o cvičení tváre, je načase sa tomu priučiť. Ide o základ všetkých ďalších kozmetických vylepšovákov, ktoré vás urobia krásnou. Precvičenie tváre pred nanesením mejkapu vám zabezpečí napnutú pleť a prirodzene upraví tón pokožky. Prstami si obopnite tvár a ťahajte ju jemne do strán, akoby ste sa ňou chceli usmiať. Pri druhom cvičení si ukazovákmi nadvihnite obočie a natočte ich do strán, akoby ste obočie chceli natiahnuť. Teraz sa môžete ísť maľovať.

takprosto.cc

Cestička nabok

Nezdá sa ako kozmetický trik a predsa ním je. Ak nosíte cestičku vo vlasoch na stred, ochudobňujete svoju tvár o mnoho pekného. Cestička nabok totiž tvár opticky rozžiari a dodá jej prirodzenejší a aj ženskejší vzhľad. Naopak, cestička na stred, akokoľvek je módna, mnohým ženám viac uškodí ako pomôže. Tvár opticky zdeformuje a niekedy pomôže vyniknúť aj tomu, čo by mohlo byť skryté.

pixabay.com

Krúživý pohyb

Krém nanášajte na tvár vždy krúživým pohybom, spravidla od stredu tváre až ku krajom. Prekrvíte tým pokožku a zbavíte sa opuchov po spánku.

takprosto.cc

Kupujte dve maskary

Kozmetickým trikom na vytvorenie ilúzie nádherných veľkých mihalníc sú dve maskary – čierna a hnedá. Čiernu si nanášajte na vrchné mihalnice a hnedú, naopak, na spodné. Vytvoríte tak prirodzený vzhľad a vaše oči nebudú ani príliš čierne, ale zároveň nebudete mihalnicami klipkať iba pri viečku.

pixabay.com

Najprv vlasy, potom mejkap

Ako prvé si nezabudnite urobiť účes, až potom sa pustite do vizáže. Ak ste teda zvyknuté na opačný postup, vedzte, že práve toto môže byť príčinou vlasov mastiacich sa už po dvoch hodinách po umytí. Tie sa totiž o čerstvý mejkap radi opierajú a to najmä v oblasti čela. Nečudo. Ak skúsite opačný postup, „čerstvý“ účes počas dňa máte zaručený.

pixabay.com

Zabudnite na umelé mihalnice

Naozaj nie. Tento podivný módny výstrelok, ktorý malým salónom síce prináša zisk, no veľké nad ním naopak chytá zlosť, je už dávno preč. Umelé mihalnice nie sú pre prirodzene krásne ženy. Ak ich nosíte, radšej ich zložte a naozaj sa s týmito doplnkami krásy už nezahadzujte. Radšej investujte do kvalitnej riasenky a predovšetkým do regenerácie vašich mihalníc.

takprosto.cc

Čistiaca kefka na tvár

Jednoduchý, no účinný prístroj je tým lepším spôsobom, ako si pleť vyčistiť. Zaobstarajte si ju a netrápte sa viac so vznikajúcimi pupáčikmi.

takprosto.cc

Rúž testujte na prste

Jednoduchý trik, ako si vybrať správny odtieň, pôsobí trochu zvláštne, no má svoje opodstatnenie. Na pokožke zápästia, kde obvykle rúže skúšame, vyzerá žltší ako na prste. Presne to vedie k tomu, že odtieň sa nám potom na perách nepáči.

takprosto.cc

Nebojte sa suchého šampónu

Suchý šampón je jeden z najefektívnejších a najlepších výdobytkov modernej kozmetiky a vaše vlasy dostane do formy, aj keď sú v tom najhoršom stave. Ak ho nemáte po ruke, použite obyčajný detský púder.

takprosto.cc

Bohatšie riasy

Efekt hustých mihalníc dosiahnete aj ťahom ceruzkou farby maskary po vnútornej strane horného viečka. Tie zručnejšie môžu použiť dokonca aj linku na oči. Pozor však, lebo ak sa dostane do oka, vie poriadne zaštípať.

takprosto.cc

Hrebeň na obočie

Dokonalé obočie je výsadou krásnych dám. Aby ste oči viac otvorili a zároveň pôsobili elegantne a upravene, používajte na obočie kefku alebo hrebeň. Zafixujte ho priesvitným fixátorom a nemusíte sa báť, že sa vám obočie počas dňa postrapatí.

pixabay.com

Nude farba vždy a všade

Ak nechcete utrácať za manikúru a sami si nechty neviete upraviť tak pekne ako odborníčka, používajte laky na nechty v nude odtieňoch. Vaše ruky budú jasné, upravené a zároveň rozžiarené.

pixabay.com

Parfum aplikujte na ramená

Aby ste boli voňavá počas celého dňa, striekajte si parfum na ramená. Dlhšie tu vydrží, je výraznejší a nie je rušivý ani pre ľudí vo vašom okolí.

pixabay.com

Transparentný púder

Je to najlepší spôsob, ako to neprešvihnúť s farbičkami. Ak používate mejkap, nanášajte si len transparentný púder. Obvykle býva v bielej farbe, no po nanesení na pokožku ho nevidieť. Je to lepšie ako dať si na mejkap farebný púder, ktorý môže vplyvom rôznych faktorov zoxidovať.

pixabay.com

Používajte dávkovač

Najlepší trik, ako ochrániť svoju tvár pred baktériami a množiacimi sa pupáčikmi, je kupovať si kozmetiku, predovšetkým krémy, s dávkovačom. Ten zabezpečí, že kontakt rúk a prípravku bude obmedzený, preto sa baktérie nebudú mať kde tvoriť.

takprosto.cc

Zabudnite na svetlé korektory

Svetlejší odtieň korektoru môže na problematické miesta na tvár ešte viac upozorniť. Používajte preto korektor vo farbe mejkapu, nikdy nie svetlejší!

takprosto.cc

Masírujte za studena

Masáž tváre ľadovými kockami je vynikajúcou metódou, ako pleť osviežiť a rozžiariť. Môžete ju robiť kedykoľvek počas dňa alebo pred nanesením mejkapu.

takprosto.cc

Pozri aj: Toto je 11 trikov, vďaka ktorým budú aj ženy s plnšími tvarmi na fotografiách vyzerať štíhlejšie! Najviac mi pomohol tip č. 8

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)