Krásne gesto pre oslávenca. Fantastický Karel Gott mal včera 80 rokov a takýto odkaz má pre svojich fanúšikov

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Karel Gott alebo aj Božský Kája je jednoducho legendou. Včera oslávil krásne 80 narodeniny, pri ktorých si ho uctili mnohé médiá. Samotný spevák zdieľal ďakovnú fotografiu, ktorá už má viac ako 35-tisíc lajkov.

Včera sa u Gottovcov oslavovalo. Spevák sa narodil 14. júla v roku 1939. Od roku 2008 je ženatý s Ivankou, s ktorou má dve dcéry. Karel Gott je najvýznamnejší a najpopulárnejší spevák v dejinách česko-slovenskej populárnej hudby. Medzi jeho najznámejšie piesne patria hlavne Mám rozprávkový dom, Lady Carneval, Trezor, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? Včelka Mája a mnohé iné.

Krásny hit s dcérou

Len nedávno sme vás informovali o jeho veľkom hite, ktorý naspieval so svojou dcérou. Napriek zdravotným problémom, ktoré speváka Karla Gotta už nejaký čas trápia je to stále velikán a vzor pre mnohých hudobníkov, ale aj bežných ľudí. Jeho hudbu milujeme už celé desaťročia. Richard Krajčo, spevák zo skupiny Kryštof napísal krásny text a jeho pieseň si nezaspieval nikto iný ako zlatý slávik v sprievode svojej dcéry. Pieseň má názov Srdce nehasnou a vznikol k nej aj videoklip. Ak ste ju ešte nepočuli, určite odporúčame.

Krásne gesto pre českého Slávika

Fanúšikovia českého speváka Karla Gotta si pri príležitosti jeho 80. narodenín, ktoré slávi v nedeľu, môžu kúpiť pamätnú eurobankovku s jeho portrétom. Informoval spravodajský portál Lidovky.cz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ГЛАВНЫЙ БЛОГ О ЧЕХИИ 🇨🇿 (@best_in_prague) on

V pražskej predajni Supraphon Musicpoint bolo k dispozícii 5000 takýchto bankoviek s nominálnou hodnotou nula eur. Predávali sa po 50 českých korún a záujemcovia ich mohli kupovať v dvoch automatoch. Okrem toho malo byť k dispozícii aj 80 kusov eurobankoviek v komplete s boxom 15 CD Karel Gott — Singly. Ako informovala TV NOVA, vydanie špeciálnej eurobankovky s Gottovým portrétom prilákalo do centra Prahy davy záujemcov. Mnohí z nich čakali pred predajňou Supraphon Musicpoint na Jungmannovom námestí už od noci, ktorú prečkali sediac na skladacích stoličkách alebo pospávali na karimatkách.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tagesschau (@tagesschau) on

Podľa TV NOVA bol záujem o bankovky veľký preto, lebo priamy nákup v tejto predajni bol jediný spôsob, ako ich získať. Spoločnosť Supraphon uviedla, že Gottove bankovky sú zo stopercentného bavlneného papiera, ktorý sa používa pri výrobe skutočných eurobankoviek. Obsahujú aj niektoré ochranné prvky ako hologram či mikrotlač. Vďaka špeciálnemu sériovému číslu je každý kus unikát. Gottovo jubileum mal pôvodne sprevádzať narodeninový koncert v pražskej O2 aréne. Spevák ho však nedávno zrušil. Jeho hovorkyňa Aneta Stolzová to zdôvodnila spevákovou oslabenou imunitou.

TASR
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: