Kreatívna farmárka si uháčkovala vlastnú zásteru na zbieraniu vajec! Patent jej zaručuje, že ani jedno vajíčko nevypadne a nevyjde nazmar


Asi každému, kto vlastní aspoň zopár sliepok, sa už stalo, že mu pri zbieraní vajíčok nejaké to ušlo a skončilo na zemi. Americká farmárka tento problém vyriešila naozaj šalamúnsky. Keďže na farme sú zásielky čerstvých vajec podstatne väčšie ako pri bežnom chove na dvore, popadané vajíčka boli na dennom poriadku. Riešenie však našla v ručných prácach.

hearthookhome.com

Pre toho, kto to dokáže, neexistuje nič jednoduchšie ako uháčkovať si zásteru. A nie hocijakú. Táto farmárka uháčkovala zásteru na mieru. Po tom, čo dokončila najväčší diel, ktorý tvoril nosnú zadnú časť, prišila naň užšie uháčkované pásy, ktoré zvlnila. Tak vznikli vačky presne takej veľkosti, aby sa do jedného zmestilo vajce.

hearthookhome.com

Ušlo sa aj deťom

Teraz má táto šikovná mama po starostiach. Vajíčok doma spotrebuje, ale aj predá viac ako doteraz. Misky a košíky predsa len neboli najlepším riešením pri každodennom zbere. Farmárka si pochvaľuje, že takáto zástera má na jej farme dvojaký účinok. V prvom rade sa vajcia neporozbíjajú a v druhom rade sa činí celá rodina. Aby sa pozbieralo toľko vajec, musí si zásteru opásať každý.

hearthookhome.com

Už odmalička mame pomáhajú aj jej dve ratolesti. Zásterky preto ušila na mieru aj im. Nehanbia sa ráno vstať, a tak chlapec, ako aj dievča, si opášu zásteru a idú vyberať čerstvé vajíčka. Vôbec sa nečudujeme, že takéto deti sú zdravé ako buk!

hearthookhome.com

Uvítali by ste takúto zásteru aj u vás doma? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), hearthookhome.com


Komentáre

komentárov