Krst malého Archieho je na spadnutie. Takýchto prísnych pravidiel by sa mali držať Meghan s princom Harrym

Foto: archív TASR

Kráľovskú rodinu čaká špeciálny deň. Krstiny syna princa Harryho a vojvodkyne Meghan sú podľa Mirror na spadnutie. S krstom malého Archieho sa však spája naozaj veľké množstvo prísnych pravidiel, ktoré musia byť dodržané. 

Dva mesiace pred svadbou bola vojvodkyňa Meghan, ktorá bola predtým protestantka, pokrstená v anglikánskej viere, preto je viac než pravdepodobné, že to takto bude aj v prípade Archieho. Podľa zdrojov blízkych rodine by sa mal krst konať v lete, predpokladá sa júl a to napriek tomu, že kráľovná Alžbeta možno nebude v Británii. Informoval o tom aj portál townandcountrymag.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @sussex.royal.family,

Budú Harry a Meghan dodržiavať pravidlá?

Rovnako ako všetky kráľovské udalosti, tak aj táto bude spojená s prísnymi pravidlami a Archieho krst by mal byť na mieste, kde sa konal aj Georgeov, Charlottin a Louisov. Napriek tomu, že Meghan a Harry často porušujú kráľovské pravidlá, predpokladá sa, že v tomto prípade sa im vyhýbať nebudú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa White Crown Royal Chic (@whitecrownroyalchic),

Oblečenie

Malý Archie by mal mať na sebe špeciálne šaty na krst, ktoré v tento deň nosia deti v kráľovskej rodine. Je to replika, ktorú nosia kráľovské deti od roku 1841. Pôvodne boli navrhnuté škótskou dizajnérkou Janet Sutherland a originál bol vyrobené pre dcéru kráľovnej Viktórie, princeznú Viktóriu. V tých istých šatách sa krstilo 62 detí, dokonca aj kráľovná Alžbeta. Rokmi však šaty nevyzerali tak dobre, preto sa v roku 2008 rozhodli vyrobiť repliku, pri príležitosti krstu Jamesa, syna princa Edwarda.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meghan e Kate (@meghankate.brazil),

Kráľovské poklady

Meghan a Harry by mali na krstinách niesť „Lily Font“, čo je špeciálna súčasť krstov už od roku 1841. Sú vyrobené zo striebra a zdobené kvetmi a cherubínmi. Opäť sú tieto predmety spojené s kráľovnou Viktóriou a jej manželom princom Albertom, ktorí ho začali pri krste využívať, bol vyrobený špeciálne na krst princeznej Viktórie pred viac ako 170-timi rokmi. Vzhľadom na jeho vzácnosť sa používa iba pri takýchto príležitostiach a v iných prípadoch býva vždy zamknutý a pod ochranou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meghan and Harry👑 (@royal_sussex_),

Voda

Pokiaľ ide o vodu, ktorou má byť Archie pokrstený, tá musí byť tiež špeciálna a dovezená z Jordánska, pretože to je miesto, kde mal byť pokrstený samotný Ježiš. Touto vodou boli pokrstení všetci členovia kráľovskej rodiny.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meghan and Harry Br (@meghan_and_harry_br),

Kráľovská rodina sa zatiaľ ku krstu malého Archieho nevyjadrila, v každom prípade sa to však očakáva každým dňom. Je otázne, do akej miery sa bude princ Harry a vojvodkyňa Meghan držať pravidiel, na druhej strane presne toto je niečo, čo by dodržať mali. Aký máte názor vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: