Krutosť niektorých poľovníkov je nehorázna. Počkali si, kým sa mláďa jeleňa spokojne nažerie, a potom ho chladnokrvne zastrelili

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Facebook (Čergov Miznúca divočina)

Slovenskí poľovníci čelia kritike. Mláďatá jeleňov nechali najskôr, nech sa najedia, potom jedno z nich zastrelili. Na facebookovej stránke Čergov Miznúca divočina sa okamžite začali objavovať komentáre a video sa začalo šíriť. 

Na čergovskej lúke sa pásla skupinka mladých jeleňov. Päť jelenčiat sa prišlo ponúknuť senom, ktoré má byť zdrojom ich zodpovedného prikrmovania. Do hory sa však už vrátila len štvorica mláďat. 

Na lúku dorazilo auto, jelene vyplašilo, no nie natoľko, aby sa vzdali potravy. Odbehli len pár metrov, odkiaľ auto pozorovali. Poľovník z neho vystúpil a jedno z mláďat chladnokrvne zastrelil. To spravilo ešte pár krokov, kým sa bezmocne nezrútilo do snehu. Po tomto akte sa zbytok skupinky mladých samcov vyplašil a utiekol.

Okrem samotného autora videa, ktorým je Emil Grobauer, autor dokumentu Čergov Miznúca divočina, adresovalo silnú kritiku poľovníkom aj jeho facebookové publikum. Takéto zabíjanie nie je len neetické, no nie je ani pri najmenšom v súlade s bežným chodom prírody. Poľovníci by sa v prvej rade mali postarať o to, aby mali jelene v zime čo jesť. A nie takýmto ľahostajným spôsobom.

Lov by potom nemal prebehnúť pri kŕmení a rozhodne nie za pomoci auta. Z toho sa strieľať na jelene nesmie. Poľovník preto vystúpil a pušku si oprel o kapotu vozidla. Skôr než sa hladné zviera spamätalo, ležalo na zemi. Pokiaľ nie je o zvieratá dobre postarané, poľovník nemá najmenšie etické právo na ich reguláciu. Napriek tomu, že poľovník konal v súlade so zákonmi, jeho metódy sú stále odsúdenia hodné.

facebook.com
0
Komentovať (0)