Kto by si nepamätal kultový film Pretty Woman? Týchto 15 prekvapivých faktov ste o ňom ale určite nevedeli!


Film Pretty Woman azda nemusíme nijako špeciálne predstavovať, keďže patrí medzi americkú klasiku a rokmi sa z neho stal až akýsi kultový film. Príbeh prostitútky Vivien a bohatého muža Edwarda bol po prvý krát prezentovaný na plátnach po celom svete už pred neuveriteľnými 27 rokmi. Ani vyše štvrťstoročie mu však neubralo na jeho obľúbenosti a na televíznych obrazovkách ho môžeme zahliadnuť dodnes. Myslíte, že ho poznáte naspamäť a viete o ňom všetko do detailov? Možno sa však veľmi mýlite…

Nezabudnuteľný film s krásnou Juliou Roberts a sympatickým a obľúbeným Richardom Gereom pozná snáď každý. Ešte aj dnes si ho s nostalgiou pozrú mnohé z nás a rokmi napozerané scény vieme skoro naspamäť. To, čo poznáme z plátna kina alebo televíznej obrazovky sa však nemusí zhodovať s pôvodnými zámermi producentov tohto filmu. Preto so sebou nesie množstvo prekvapení a skutočností, ktoré ste pravdepodobne ani len netušili.

Julia Roberts sa nám v úlohe Vivien vryla do pamäte a inú herečku si miesto nej asi nevieme predstaviť. Pôvodne však úlohu mala dostať herečka Molly Ringwald, ktorá však túto ponuku odmietla. Pravdepodobne však toto rozhodnutie neskôr oľutovala.

the breakfast club / 1985 #mollyringwald #claire #thebreakfastclub #johnbender #80s #iconic #movies

A post shared by loved 80s & 90s movies (@lovedmovies) on

Julia Roberts bola v období prípravy filmu Pretty Woman ešte neznáma mladá herečka a možno preto bola jediná, kto úlohu prijal.

Miesto však pred ňou bolo ponúknuté aj menám ako Meg Ryan, Michelle Pfeiffer, Brooke Shields známa z Modrej lagúny alebo Sarah Jessica Parker.

Filmového milionára Edwarda Lewisa mal stvárniť Richard Gere, ktorému ponuka veľmi nevoňala. Po jeho odmietnutí ho však samotná Julia Roberts žiadala, aby sa úlohy predsa len ujal.

Ani Richard Gere nebol jediným hercom, ktorého oslovili ako herca v hlavnej úlohe. Milionárom v tomto romantickom filme mohol byť aj Al Pacino, Burt Reynolds, Denzel Washington, Daniel Day-Lewis alebo Christopher Reeve. Hodili by sa podľa vás do filmu viac ako Richard Gere?

V scéne, kde hlavná hrdinka leží na podlahe a pozerá starý film ju v skutočnosti sám režisér Garry Marshall šteklil na chodidlách, ktoré boli mimo záberu. Dosiahol tak požadovaný až hysterický smiech herečky.

Iste si pamätáte aj na červený kabát, ktorý má na sebe Vivien v úvode filmu. Práve tento kabát kúpili pre herečku tesne pred natáčaním za skromných 30 dolárov v obyčajnom bazáre.

Na slávnom filmovom plagáte sú vlasy herca až podozrivo tmavé oproti tomu, ako vyzeral vo filme. Čo je však prekvapivejšie, hlava Julie Roberts je to jediné, čo je na tomto plagáte skutočne jej. Je totiž počítačovo „prilepená“ k telu dablérky Shelley Michelle.

#prettywomanmovie #favorite ♡♡♡

A post shared by Cheri Relyea (@vixenbliss) on

Úlohu Kit si mala pôvodne zahrať slávna Demi Moore, ktorá však túto úlohu odmietla.

#juliaroberts ❤ #laurasangiacomo @Regrann from @cinetvtimes – #prettywoman – #regrann

A post shared by Ola (Harli) ? тravιѕ ғιммel ? (@wonderland_scorpio_ola) on

Iste ste si vo filme všimli scénu, kde hrá Richard Gere na klavíri. Nebol to len filmový trik a herec skladbu skutočne hral. Ešte väčším prekvapením je fakt, že skladbu aj sám zložil.

My Favourite Film Ever ???#prettywomanmovie ??

A post shared by Michelle Walsh (@walshy1208) on

Scéna, kde sa Vivien prevaľuje v posteli a kamera sníma sexi zábery jej tela od nôh, cez brucho až k ruke vzbudila pozornosť najmä u pánskeho publika. Prekvapenie však prišlo, keď sa verejnosť dozvedela, že telo vôbec nepatrí Julii Roberts ale jej filmovej dablérke Shelley Michelle. Tá bola dokonca o 5 rokov staršia a keďže Hollywood v tom období nebol zvyknutý na filmových dablérov, táto profesia si práve vďaka tomuto počinu zvýšila popularitu a dostala sa do povedomia.

#prettywomanmovie #sundaymodeon ?

A post shared by Ljiljana Arambasic (@lilica__a) on

Žena režiséra filmu pracovala v tej dobe na klinike, ktorá pomáhala ľuďom v núdzi. Julia Roberts sa tak zoznámila s niekoľkými ženami z ulice a počas prestávok pri natáčaní si s nimi viac krát vyšla do ulíc na kávu.

Pôvodne mala byť hlavná hrdinka nie len prostitútka ale i narkomanka a film mal byť nesený v ťažšom duchu drámy o neľahkom živote prostitútok. Julia Roberts prijala rolu s touto predstavou. Po zmene jej postavy Julia nebola so spoluprácou nadšená a museli ju presviedčať, aby v projekte ostala.

Keď vo filme Edward daruje Vivian náhrdelník, klepne jej vekom po prstoch. Táto scéna nebola pôvodne v scenári a išlo len o improvizáciu Richarda Gerea. Režisér bol však s týmto filmovým momentom natoľko spokojný, že ho s nadšením privítal ako súčasť filmu.

#valulimood via @valuli.official ♥️

A post shared by Fancy Mood Of VALULI (@valulimood) on

Vivian mala počas návštevy opery na sebe spomínaný náhrdelník, ktorý reálne stál 250 000 dolárov. Preto bol pri natáčaní scény v opere prítomný aj ozbrojený člen ochranky daného klenotníctva, ktoré pre film náhrdelník zapožičalo.

Skutočný názov filmu nebol od počiatku rovnaký. Pôvodne sa mal volať 3000 dolárov. Názov bol zmenený až podľa slov filmovej piesne.

Vedeli ste o týchto skutočnostiach alebo vás naopak vôbec neprekvapili? Ktovie, ako by však film vyzeral, ak by úlohu prijali iní, vyššie spomínaní herci. Mala by táto kultová snímka rovnakú popularitu a čaro?

Pozri aj: Táto žena mala sex so svojim mužom počas toho, ako dojčila svoje dieťa. Tvrdí, že je to úplne normálne!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), ofigenno.com


Komentáre

komentárov