93% žien o tomto ani len netuší! Problémy však doženú každú jednu a potom už na prebytočných kilogramoch nebude záležať

Lucia Mužlová Zdravie

Venujete sa aktívne nejakému športu? Pre človeka je akákoľvek fyzická aktivita a teda pohyb veľmi dôležitý. Čo však mnohé ženy nevedia a pred čím varujú aj odborníci, napríklad z oblasti gynekológie je, že nie každý šport je pre ženu vhodný.

pixabay

Na sociálnych sieťach často vidíte inšpirácie žien, ktoré majú krásne vypracované svaly. To všetko môže byť len klam a pod povrchom krásnej postavy sa môžu skrývať zdravotné problémy, o ktorých ženy nemajú ani tušenia.

Brušáky

pixabay

Tento cvik je pomerne bežný a verím, že ho cvičila už niekedy každá z vás. Lekári však varujú pred tým, že brušáky môžu ovplyvňovať vnútorné orgány a brzdiť ich produktivitu. Možno ste už počuli starú známu vetu, že ženská psychika je v žalúdku a ženské bruško by malo byť skôr mäkké a nie vypracované.

V mnohých krajinách sú napríklad masáže zamerané práve na oblasť brucha, aby vás zbavili napätia. Samozrejme, je to všetko uhol pohľadu. Ak má človek v oblasti brucha veľkú tukovú vrstvu, aj to ovplyvňuje fungovanie vnútorných orgánov. Ak sa snažíte otehotnieť alebo ste v počiatočnom štádiu tehotenstva, pri brušákoch by ste mali taktiež postupovať veľmi opatrne.

Dvíhanie ťažkej váhy

pixabay

Perfektný zadok a krásne svaly na rukách aj nohách dosiahnete, ak si do rúk vezmete závažie. Práve pri tomto cvičení ženy vôbec nemyslia na to, aký vplyv to môže mať na ich telo. Každá žena má špeciálny sval, tzv. panvovú membránu. U mužov je táto membrána uzavretá a u žien sa vyskytuje blízko krčka maternice. Aj kvôli tomuto svalu nie sú ženy uspôsobené na podobné cvičenie.

Cvičenie a diéty

pixabay

Mnoho žien stále verí tomu, že na tele by malo byť čo najmenej tuku. Aj preto sa snažíme tuk spaľovať kardiom. Časté intenzívne cvičenie v spojení s diétami ženám neprospieva. To, že niečo nie je v poriadku indikuje napríklad to, že máte nepravidelnú menštruáciu, prípadne trpíte jej absolútnou absenciou.

Len málo ľudí vie, že tuk slúži ako odrazový mostík na premenu testosterónu na estrogén. Bez tejto tranformácie sa testosterón premieňa ťažšie a na ženách sa to odzrkadľuje tak, že majú tmavšie chĺpky, a to aj v oblasti tváre.

Pozri aj: Lekári dávajú za túto diétu ruku do ohňa: Už za 14 dní sa budete cítiť ako vymenení a pritom nemusíte hladovať ani toho zmeniť veľa

Lucia M., takprosto.cc

0
Komentovať (0)