Kúpili si vianočný stromček, neskôr neverili vlastným očiam. Záchranári si mysleli, že je to žart

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (1300Koalaz)

Keď si kupujete živý stromček, väčšina z nás od neho očakáva v prvom rade krásnu vôňu ihličia. Určite však nečakáte, že si so sebou prinesiete domov aj nejaké zvieratko.

Príbehy o tom, ako sa v živých stromčekoch usalašili sovy, ste už určite počuli. Táto austrálska rodinka však objavila vo svojom stromčeku nečakané zvieratko. Portál Unilad informoval o tom, že rodine McCormickovcov sa do domu vlámala rozkošná koala a vyliezla na stromček a odmietala odísť. Ľudia sa preto smiali, že si chcela asi tiež užiť sviatky.

Príbeh zdieľala skupina záchranárov

Sladký príbeh zdieľala na Facebooku skupina záchranárov Koala v Adelaide a Hills, ktorých privolali, aby po malého chlpáča prišli. “Dnes večer nám zavolali zo záchrannej linky. Najskôr si mysleli, že sa stali obeťou žartu. Ale naozaj to bola koala, ktorá sa zúfalo snažila zachytiť vianočného ducha, zablúdila do domu Amandy McCormick a rozhodla sa, že chce byť ozdobou vianočného stromčeka,” napísali.

🎼Tis the season to be jolly
Koalalalala Lalalala 🎵

This evening our hotline operator took a call. …

Uverejnil používateľ 1300Koalaz Streda 2. decembra 2020

 

Milý návštevník

Amanda si nebola istá a zavolala o pomoc 1300KOALAZ. Amanda koalu samozrejme aj odfotografovala. Jeden zo záchranárov pre 9 News vysvetlil, že nie je neslýchané, aby koaly skončili na podivných miestach, ale nájsť jednu na vianočnom stromčeku sa stalo po prvý raz. “Koaly sú veľmi zvedavé stvorenia a ak sa naskytne príležitosť, hneď ju využijú. Zachránili sme koaly v kurínoch, kúpeľniach, detských kočíkoch, autíčkach, ale vianočný stromček je pre nás prvý raz.”

Záchranná skupina 1300KOALAZ sa skladá z dobrovoľníkov, ktorí sa starajú o zranené, choré a osirelé koaly. Starajú sa o ne z darov a nehnuteľností, ktoré dostávajú. Chcú im pomôcť, čo najlepšie vedia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: