Kuracie prsia v jogurtovej omáčke: Rýchly a jednoduchý recept a skvelý tip na veľmi chutný obed


Kuracie prsia. To je jedna zo základných surovín, ktorú máme doma vždy, rovnako ako soľ, cukor, korenie a chlebík. Dnes sa opäť pozrieme na jeden veľmi chutný, no jednoduchý recept, ktorý oživí váš jedálniček. Ste zvedavé? Poďme sa do toho rovno pustiť.

kurajogurt1
fitfixed.com

Budete potrebovať:

600 gramov kuracích pŕs

1 hrnček bieleho jogurtu

bylinky: napríklad fenikel, kôpor, bazalku či rozmarín

cesnak

soľ

korenie

olej

zelená cibuľka

Postup:

V miske si zmiešame jogurt s bylinkami, s pretlačeným cesnakom, soľou, korením. Celú zmes dôkladne premiešame. Kuracie prsia si nakrájame na menšie kúsky a vložíme ich do jogurtovej marinády.

kurajogurt2
cavemamas.com

Kuracie prsia nechajte marinovať aspoň hodinku, prípadne ich nechajte v miske a chladničke aj počas noci. Mäsko bude krehké a jemné.

kurajogurt3
musux-talo

Kúsky mäsa potom dáme na panvicu s rozohriatym olejom a keď budú z každej strany uzavreté póry, prilejeme zvyšok jogurtovej zmesi. Necháme variť a na záver pridáme najemno nasekanú jarnú cibuľku. Ak chcete, pridajte napríklad aj mrazený hrášok. Podávame so zemiakmi alebo ryžou. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), vk.com

 

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));