KVÍZ: Ako dobre poznáte ženské telo? Tieto otázky bude mať na 100% správne len skutočný expert

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Napriek tomu, že si každá žena trúfa povedať, že pozná ženské telo a všetko, čo s tým súvisí, možno budete prekvapené, keď zistíte, čo všetko ste o ženskom tele nevedeli. 

Vedeli ste napríklad, že ranná nevoľnosť počas tehotenstva je vlastne mechanizmus vyrovnávania sa, ktorý pomáha telu vyhnúť sa toxínom z rýb či hydiny, ktoré matka konzumuje? Pozrite sa či viete odpovedať na ďalšie otázky v našom kvíze.

Koľko týždňov trvá tehotenstvo u žien?

Foto: unsplash

Vo všeobecnosti trvá tehotenstvo ženy deväť mesiacov alebo 40 týždňov. Do úvahy sa berie odchýlka plus-mínus dva týždne a ráta sa to od prvého dňa poslednej menštruácie.

Ktorý zo zmyslov majú ženy vyvinutý lepšie ako muži?

Foto: unsplash

Už od útleho veku dokážu ženy lepšie rozoznať vyššie frekvencie zvuku. Dievčatká od jedného týždňa reagujú na matkin hlas, a to dokonca aj vtedy, keď v okolí plače iné dieťa. Ženy dokážu rozoznať aj širšiu škálu citovo zafarbených tónov v hlase. Sú za tým deti, keďže ženy sa rodia so schopnosťou vyložiť si plač dieťaťa. Spôsobuje to silnejšie vyvinutý pud starostlivosti.

Prečo ženy ľahšie prekonávajú choroby?

Foto: unsplash

Estrogén, ktorý je prítomný viac u žien ako u mužov, je zodpovedný za potláčanie zápalového procesu. Z toho vyplýva, že ženské telo sa lepšie popasuje s chorobou a ľahšie sa z nej dostane.

Prečo sa ženy opijú rýchlejšie ako muži?

Foto: unsplash

Ženy majú vo svojich tkanivách menej vody než muži, a preto na ne účinkuje alkohol rýchlejšie. Telo nestíha stráviť alkohol predtým, ako sa dostane do krvného obehu.

Do akého veku sa mení ženské telo?

Foto: unsplash

Ženské telo sa mení až do dvadsiatich rokov. V tomto veku sa dokonca ešte vyvíja aj prefrontálna kôra, ktorá vplýva na lepšie rozhodovanie.

Koľko menštruačnej krvi stratí v priemere žena za jeden mesiac?

Foto: pixabay

Aký je rozdiel medzi ženským a mužským videním?

Čo sa môže ženám zmeniť počas menštruácie?

Foto: unsplash

Počas menštruácie sa ženám môže meniť hlas. Štúdia publikovaná v časopise Ethology ukázala, že muži, ktorí počúvali nahrávky hlasov žien, vedeli povedať, ktoré práve menštruovali. Ako je to možné, nevedeli.

Prečo sa ženy naviažu na mužov skôr?

Foto: unsplash

Ženy sú omnoho citlivejšie a naviažu sa na mužov skôr ako muži na ženy. Z ich strany je puto tiež vo všeobecnosti silnejšie. Môže za to hormón oxytocín, ktorý je známy ako hormón lásky. U žien pôsobí inak ako u mužov.

Kto má hlbší spánok?

Foto: unsplash

Muži majú hlbší spánok. Ženy spia oveľa ľahším spánkom z dôvodu, že je frekvencia ich mozgu v stave spánku znížená len o 10%.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: