Kvôli fotke štíhleho brucha celé dni nejedla. 18-ročné dievča sa rozhodlo ukázať svetu krutú pravdu o sociálnych sieťach

Foto: screenshot youtube

Influencer, Instagram či počet sledovateľov sú slová, ktoré keby ste dnespovedali svojej starej mame, asi na vás len nemo pozerá. Kedysi bol infulencer najobľúbenejší človek z ulice, Instagram bol čas, ktorý sa trávil s priateľmi a počet sledovateľov boli priatelia, s ktorými ľudia trávili voľný čas.

Dnes je však všetko inak. Dôležité je pridať najlepšiu a najzaujímavejšiu fotografiu na sociálne siete, aby sme získali čo najviac sledovateľov. Nasledujúci príbeh bude o mladej influencerke, ktorá zverejnila na svojom profile krutú pravdu o sociálnych sieťach. Pretože ako to už býva, nič nie je tak, ako sa zdá na prvý pohľad. Na úvod by sme ešte radi doplnili, pár slov o tom, ako vnímame dnešný svet na internete.

Dôležité je, aby sme si sami uvedomili, čo na sociálnych sieťach vidíme. Prezentuje sa nám dokonalý život ľudí, ktorých ani nepoznáme, no sledujeme ich, lebo nás niečím zaujali. Oni nám ukazujú len to, čo chcú. Predstavte si seba v podobnej situácii. Uverejnili by ste fotku nedeľného obedu, ktorý sa vám absolútne nepodaril? Samozrejme, že nie, pokiaľ by ju mali vidieť tisíce. Radšej si počkáte, kým sa vám podarí. Niektorí však neurobia ani to. Radšej si jedlo nechajú doviezť, pekne ho naaranžujú, odfotia a pochvália sa, čo vytvorili. Taký je svet, ktorý nám ukazujú. Samozrejme, nehádžeme všetkých do jedného vreca. Chceli sme tým len upozorniť na to, aby ste neverili všetkému, čo na internete vidíte. Príkladom je aj táto mladá žena, ktorá je vďaka svojím fotografiám mimoriadne populárna.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by soph 💖 (@sophiehtx) on

Mladá 18-ročná austrálska infulencerka sa živí pridávaním svojich fotografií na sociálne siete. Tisíce dolárov zarába na tom, že denne pridáva niekoľko fotografií seba a svojich priateľov. Zdieľa doslova všetko. Jej profil patrí medzi naozaj veľmi úspešné a svedčí o tom aj počet sledovateľov. Sleduje ju až 580 000 ľudí a čísla stále rastú. Jedného dňa si však povedala dosť a rozhodla sa povedať krutú pravdu o tom, ako to naozaj na sociálnych sieťach funguje.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Essena Oneill 🌴🌊🌎 (@essena.oneiil) on

Mladá Austrálčanka sa rozhodla zmazať zo svojho profilu 2000 fotografií a pod svoj profil pridala vetu: „Sociálne médiá nie sú skutočný život“. Odvtedy sa snaží svojim sledovateľom priblížiť viac život za „oponou“. Spustila webovú stránku s názvom Let´s be game changers, na ktorej sa ich snaží viesť správnou cestou. Na webe je možné nájsť seriózne články, rady či rôzne recepty na zdravé jedlá.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Essena Oneill 🌴🌊🌎 (@essena.oneiil) on

„Uvedomila som si, že som hrozne veľa svojej mladosti strávila na sociálnych sieťach riešením môjho vzhľadu. Sociálne médiá nie sú reálne. Je to systém založený na schvaľovaní, zbieraní sledovateľov, názoroch,“ napísala na sociálnu sieť. Essena hovorí o sociálnych médiách ako o negatívnej skúsenosti a povzbudzuje mladé dievčatá a ženy aby sa prestali trápiť tým, ak majú málo sledovateľov alebo likeov na fotkách. Dôležité je pochopiť, že nikto nemá tak dokonalý život ako prezentuje na sociálnych sieťach je to veľmi dokonale zinscenované.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Essena Oneill 🌴🌊🌎 (@essena.oneiil) on

Ďalej vo svojich článkoch vysvetľuje, ako vznikali fotografie, na ktorých odhaľuje napríklad brucho v plavkách. Vzniklo niekoľko stoviek záberov, Essena celý deň nič nejedla, aby jej brucho vyzeralo čo najštíhlejšie a najlepšie. Potom pridala pár filtrov a výsledok si získal obrovskú popularitu. Za akú cenu?

Cieľom Esseny bolo ukázať ľuďom to, že nič nie je tak dokonalé, ako sa na prvý pohľad zdá. Mnoho žien a najmä dievčat závidí na sociálnych sieťach profily známych osobností, ale ako povedala Essena- sociálne médiá nie sú reálne a presne na tom záleží. A to je niečo, čo by sme mali vysvetľovať aj svojim dcéra, ktoré sa postupne dostávajú do puberty. Mladé dievčatá sledujú Instagram vo veľkom a z každej strany sa na ne valia dokonalé fotky tiel, chudé modelky, influencerky, dospelé ženy, ktoré pre dokonalú fotografiu pokojne nebudú celý deň jesť. Dajte si ako matky záležať na tom, aby ste to svojim dcéram v pokoji vysvetlili, kým nie je neskoro.

boredpanda.com
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: