Ležiacu spolužiačku surovo kopala do hlavy. Kvôli statusu na Facebooku skončili mladé žiačky až v nemocnici

Lucia Mužlová Ešte viac

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

V dnešnej dobe to nie je nič neobvyklé. Mladí ľudia doslova žijú svoje životy na sociálnych sieťach. Tie však môžu v mnohých prípadoch ovplyvniť životy tínedžerov negatívne. Okrem šikany prostredníctvom internetu, môže byť aj status akýmsi spúšťačom násilia.

Foto: pixabay

Dnes je pre rodičov najľahšie svoje deti ponechať virutálnemu svetu. Dlhá pracovná doba a povinnosti nám často uberajú čas, ktorý by sme mali stráviť so svojimi deťmi. Keďže sa im chceme nejako revanšovať, prižmúrime oči nad tým, že neustále sedia doma za elektornickými zariadeniami. Tento prípad je však varovným prstom. So svojimi deťmi a hlavne ak sú v puberte, by ste mali riešiť aj takúto na pohľad bezvýznamnú vec, akou sú sociálne siete.

Nevhodný status na Facebooku bol v piatok na jednej základnej škole v západočeskom meste Plzeň dôvodom brutálnej bitky – popoludní sa priamo pred oknami surovo pobili tri žiačky. Dve z nich museli byť nakoniec prevezené do nemocnice, píše spravodajský server televíznej stanice Nova.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YOUR ASIA – БЛОГЕРЫ АЗИИ (@your_asia_) on

Dievčatá sa pobili po skončení vyučovania. „Na miesto vyšli policajti, kde kolegovia zistili, že pred jednou ZŠ došlo k napadnutiu medzi tromi neplnoletými,“ potvrdila televízii hovorkyňa polície.

Podľa webu Krimi-Plzeň bol dôvodom bitky údajne nevhodný status na Facebooku. Svedok udalosti tvrdí, že išlo o tri spolužiačky a jedna z nich dokonca kopala ležiacemu dievčaťu do hlavy.

Záchranári museli nakoniec dve z dievčat preventívne previezť do nemocnice. Policajti udalosť v túto chvíľu vyšetrujú ako priestupok. Vzhľadom na vek dievčat však nebudú poskytovať nijaké ďalšie informácie, spresňuje spravodajský portál tn.nova.cz.

TASR
0
Komentovať (0)