Kvôli štítnej žľaze som trpela nadváhou a vypadávali mi vlasy. Potom som objavila tento prírodný recept a moje zdravotné problémy sú zažehnané!


Len máloktorý šťastlivec sa môže tešiť perfektnému zdraviu, ktoré nemá ani jednu chybičku krásy. Aj keď si prajeme mať neoblomné zdravie, často kvôli pozitívnemu výsledku nič nepodnikneme. Niekedy však stačí aj málo a problémy môžu byť razom preč. Ak vás trápi štítna žľaza, máme tu jeden recept presne pre vás. Len jediná surovina vám pomôže navždy vyriešiť váš zdravotný problém a nebude vás to stáť takmer nič.

vimeo.com

Mnoho ľudí je ochotných minúť na lieky a rôzne drahé produkty neuveriteľné sumy peňazí. Často máme ale priamo pod nosom riešenie z prírodnej lekárne, o ktorom ani netušíme. Nemusí nás stáť takmer nič, no účinky sú neuveriteľné.

Ochorenia štítnej žľazy sú v dnešnej dobe pomerne rozšírené a jej nesprávna funkcia môže spôsobovať rôzne nepríjemnosti. Základom správnej funkcie tejto žľazy s vnútorným vylučovaním je jód. Jeho nedostatok môže v konečnom dôsledku spôsobiť zhoršenú imunitu, kvôli ktorej sa na nás jednoducho nalepia aj ďalšie choroby. V štítnej žľaze sa syntetizujú hormóny, ktoré ovplyvňujú funkciu srdcovo-cievneho, nervového i tráviaceho systému.

commons.wikimedia.org

Či už ide o hypertyreózu alebo hypotyreózu, liečbe štítnej žľazy môžeme napomáhať aj prírodným spôsobom. Základom ja zmena stravovania a podpora správneho trávenia. Prvým krokom by malo byť prečistenie čriev, „ozdravenie“ pečene a zlepšenie cirkulácie krvi.

Skvelým spôsobom na prečistenie orgánov je očista pomocou ľanových semien. Túto kúru si môže dopriať skutočne každý, pretože je vhodná nie len pre pacientov s ochorením štítnej žľazy ale aj ako prevencia. Odstránite si tak toxíny z tela, prečistíte črevá a zlepšíte ich činnosť. Znížite tiež príznaky hormonálnej nerovnováhy, ktoré môžu byť pri zlej funkcii štítnej žľazy pomerne nepríjemné.

Ako na to?

Pripravíme si ľanové semiačka a 12 čajových lyžičiek zalejeme litrom vriacej vody. Necháme variť na miernom plameni približne 15 minút. Hotový vývar odstavíme zo sporáka a pijeme až 6-krát denne po jednej šálke teplého vývaru. Celá očistná kúra by mala trvať dva týždne. Už v priebehu tohto obdobia pocítite účinky obyčajných ľanových semienok na vlastnej koži.

flickr.com

Ak chcete podporiť účinky očistnej kúry a čo najviac napraviť nielen funkciu štítnej žľazy ale aj ostatných orgánov, počas kúry sa stravujte zdravo. Dbajte na pestrosť stravy a pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa tučnému mäsu, mliečnym výrobkom, obmedzte príjem cukru a kofeínu.

Ďalšou z možností, ako ulahodíte svojmu organizmu a podporíte účinnosť očistnej kúry je pitie bylinných čajov. Siahnite po takých, ktoré liečia zažívací trakt. Najčastejšie by mali obsahovať koreň púpavy, mätu, harmanček, rebríček alebo palinu.

pixabay.com

Nezabúdajte,že okrem správneho stravovania musíte dbať aj na pravidelný režim spánku a bdenia. Dohliadnite na dostatočný príjem tekutín a fyzickú aktivitu. Zdravie máme len jedno, preto si ho musíme poriadne strážiť.

Pozri aj: Prievan mi zabuchol dvere a ja som ostala vymknutá bez kľúčov. Pomohla mi táto jedna vec, ktorá vyriešila všetky problémy v mojej domácnosti!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov