Túžila som po postave snov, no chudnúť sa mi nedarilo. Po 3 týždňoch s touto potravinou šli kilá dole bez diéty a cvičenia

Lucia Mužlová Zdravie

titlanovesemienka

Ženy neustále riešia svoju postavu, kilá navyše, cvičenie a rôzne diéty. Okrem toho, že schudnúť je naozaj náročné a vyžaduje si to veľa trpezlivosti a odopierania, je to aj akási záťaž na mozog. Ak sa žena neustále trápi, že ručička na váhe nejde dole, ani sa nečudujeme, že je frustrovaná.

Všetko sa dá aj inak! Ak si odpustíte dennú dávku stresu, bude v pohode vaše telo a aj vaša hlava a chudnutie bude jednoduchšie, pretože tomu jednoducho nebudete prikladať až takú veľkú dôležitosť. Čo však môžete urobiť navyše je vedieť o spôsoboch, ktoré pri chudnutí pomáhajú. Dnes sa pozrieme na ľanové semienka, ktoré sú dostupné, no mnohí nevedia, ako ich pridať do jedál. Bol by hriech sa s vami o tieto informácie nepodeliť.

Čistia črevá

pixabay.com

ľanové semienka sú ideálne práve na prečistenie organizmu. Zvyšujú metabolizmus a dokážu telo zbaviť nadmernej oxidácie. Semienka kúpite v celku ale aj drvené, pričom druhá forma je trochu ľahšia na konzumáciu, pridať ich môžete jednoducho napríklad do jogurtu alebo raňajkovej kaše. Účinok semienka nestratia ani pri pečení, takže mnohé gazdinky ľanové semienka hojne používajú či už ako múčku alebo na posypanie napríklad zdravšieho špaldového alebo kváskového chlebu.

pixabay.com

Uchovávať by sme ich mali v chladničke v sklenenej uzatvárateľnej nádobe. Ľanové semienka v sebe nesú makro aj mikro prvky ako napríklad polynasýtené mastné kyseliny, čo má priaznivý vplyv nie len na zdravie ale aj na pokožku, nechty a vlasy.

Ak má človek dlhodobé problémy s trávením a črevami, toto je liek, ktorý nestojí takmer nič. Štruktúra semienka podporuje pohyblivosť čriev a prečisťuje ich. Okrem toho, budete mať rýchlejšie pocit plnosti, čo znamená, že nočné prejednanie v tomto prípade nehrozí.

pixabay.com

Pri správnom užívaní podporíte chudnutie a výsledky sú jasné: 3 kilogramy dole za jeden mesiac. Treba si však dávať pozor aj na dávkovanie. Určite si cyklus napríklad 7 dní, kedy budete semienka pridávať do jedál, pričom zachovajte ďalších 7 dní pauzu.

Ako ich využiť?

Vybrali sme pre vás jednoduché recepty, ktoré nestoja takmer nič, no dočkáte sa želaných zázrakov.

Budeme potrebovať:

1 PL kefíru

1 PL ľanovej múčky

Túto zmes treba zjesť na prázdny žalúdok. V spojení so škoricou môže mať mierne laxatívny účinok, takže opatrne. Toto je efektívny tip pre všetkých tých, ktorý sa snažia schudnúť.

pixabay.com

Ako na to?

Urobte si plán. Vyskúšajte tri týždne a sami uvidíte, aký bude výsledok. Prvý týždeň zmiešajte každé ráno len jednu lyžičku oboch surovín. Druhý týždeň dve a tretí týždeň tri. Ak neviete, kde zohnať ľanovú múčku, netrápte sa. Postačia vám aj semienka ľanu a mlynček na kávu, ktorý vám ich zomelie. Po 3 týždňovej kúre sa vám upraví metabolizmus, problémy s trávením zmiznú a žiariť budete zvnútra ale aj zvonku. Nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Doprajte si minimálne 2 litre čistej vody.

Na záver ešte jedno malé upozornenie. Ak trpíte alergiou na orechy, dajte si pozor a pri užívaní ľanových semienok buďte opatrní.

Pozri aj: Tento bleskový čajový nápoj čistí telo od toxínov, parazitov, pomáha pri chudnutí a ďalších viac ako 50 chorobách vrátane…

Lucia M., takprosto.cc

0
Komentovať (0)