Skvelý trik na otravné mušky, ktoré nám znepríjemňujú život! Vyrobte si tento domáci lapač a zbavíte sa ich raz a navždy


Hlavne počas leta vidíme v kuchyni poletovať drobné čierne mušky, ktoré niektorí môžu poznať aj ako vínne mušky. Sadajú na ovocie, občas ich nájdeme aj v pohári a nie je to určite nič príjemné, keď ich musíme neustále odháňať. Tieto mušky sú dokonca také drobné, že prejdú aj cez sieťku na oknách. Takto tento problém rieši moja kamoška a výsledok si nevie vynachváliť.

homeremediesforme.com

Budeme potrebovať:

kúsky citrusového ovocia napríklad mandarinku, pomaranč alebo grep

šupky z tohto ovocia

ocot

Postup:

Nájdeme si nejakú sklenenú nádobku, napríklad zaváraninový pohár. Nádoba by mala byť dostatočne vysoká a najlepšie priesvitná, pretože pohľad na chytené mušky je naozaj uspokojujúci a aspoň budete vidieť, či to funguje.

kitchendecorium.ru

Do pohára vložíme pár kúskov nejakého citrusového ovocia a do vnútra dáme aj šupky. Citrusy sú sladké a táto vôňa priťahuje drobné mušky ako magnet. Na ovocie vylejeme asi dve lyžice octu a vrch prekryjeme celofánom, resp. potravinárskou fóliou a dobre na stranách utesníme. Následne urobíme do napnutej fólie dierky pomocou špáradla alebo nejakým ostrým hrotom.

Pohár umiestnime najlepšie do kuchyne, niekam k oknu, prípadne na poličku. Po pár dňoch si môžete výsledok skontrolovať. Keď sa pozriete zvrchu, možno nezbadáte nič. Skúste sa však pozrieť zo spodku pohára. V sladkej citrusovej tekutine budú plávať lapené mušky, od ktorých budete mať konečne pokoj. Ďakujeme za skvelú radu!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov