Láskavý a štedrý človek. 6 príbehov, po ktorých budete sympatického Keanu Reevesa milovať ešte viac

Foto: archív TASR

Hviezdi vo filmoch John Wick a na vrchol ho vystrelil Matrix. Napriek ťažkostiam, ktorými si v živote prešiel, si Keanu Reeves udržiava povesť dobrého a láskavého muža. Hoci mnohí ľudia by sa na jeho mieste už zrútili a stali by sa maximálne otrávenými a smutnými, Brightside zozbieral niekoľko príbehov, po ktorých budete tohto herca milovať ešte viac. Ak je to teda vôbec možné.

Zomrela mu partnerka a aj dieťa. Napriek tomu ľudia tvrdia, že zo sveta robí lepšie miesto. Niektorí ho dokonca označili ako človeka, ktorý je „príliš dobrý pre tento svet“. Venuje sa charitatívnej činnosti a nechce, aby o tom písali médiá. Na internete koluje množstvo príbehov, ktoré so svetom zdieľali ľudia, ktorí sa s Keanom stretli. Tí, ktorí s ním mali osobnú skúsenosť ho skutočne opisujú ako milého a skromného človeka.

Chlapec, ktorý chcel autogram

So svojím príbehom sa podelil aj James Dayor, ktorý pracoval v kine v Sydney v roku 2001, keď mal 16 rokov. Keanu prišiel do kina a chcel lístok na film. Bol celkom zamaskovaný a James si najprv ani neuvedomil, že je to on. V tej dobe už bol známy z Matrixu a James chcel od neho získať autogram, tak mu ponúkol zľavu zamestnanca. Musel by sa podpísať a autogram by bol jeho. Herec však zostal v rozpakoch a povedal, že v kine nepracuje. Chlapec bol nešťastný a ľutoval, že herca nepožiadal o autogram na rovinu. O pár minút sa však Keanu vrátil. „Asi si chcel len môj autogram. Tak som sa ti podpísal sem,“ povedal a podal chlapcovi účet, na ktorom bol jeho podpis.

„Dovolil mi odfotiť sa s ním dvakrát.“

Foto: archív TASR

V deväťdesiatych rokoch sa fanúšikovia rozhodli dostať na jeho pozemok. On však nezavolal políciu. Len si s nimi sadol a pil pivo. Chris Harihar napísal: „Raz som ho videl sedieť na požiarnom hydrante v New Yorku. Sedel tam na hydrante a vyzeral cool. Nabral som odvahu a išiel som sa s ním porozprávať, je to naozaj ten najmilší človek na svete. Dovolil mi dvakrát sa s ním odfotiť, pretože prvý raz sa mi veľmi triasli ruky.“

„Keanu chodieval do kníhkupectva, kde som pracovala, na motorke každú stredu večer, aby si kúpil novú knihu a sudoku. Vždy zavolal 20 minút dopredu. Milujem ho,“ napísala ďalšia fanúšička na Twitteri.

Príbehy z nakrúcania

„Keď bol Matrix na vrchole, môj manžel pracoval v klube, do ktorého vošiel Keanu. Raz sa rozhodol, že nechá niekoľko autogramov pre zamestnancov. Môj manžel povedal kolegovi, aby išiel rýchlo domov pre film Bill and Ted, aby ho mal podpísaný. Keanu povedal, že je nadšený, že ten film má, pretože ho nikto poriadne nevidel a všetci sú posadnutí Matrixom.“ 

Foto: archív TASR

Jeden príbeh zo zákulisia nakrúcania scény pre film John Wick 3 hovorí, že Keanu sa neskôr odfotil so všetkými detskými hercami, ktoré scénu nakrúcali s ním.

Podľa týchto príbehov je Keanu Reeves naozaj človek, ktorého sláva Hollywoodu vôbec nepoznačila. Fanúšikovia ho milujú a on napriek úspechu zostáva skromným a láskavým mužom. Mnohí by si z neho mohli brať príklad, no nie?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: