Lekári vraj zažili zázrak. V Brne sa narodilo dieťa žene, ktorú 3-mesiace umelo udržiavali pri živote

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: picryl.com

O zázraku hovoria lekári z Brnenskej nemocnice, kde sa narodilo dieťa žene, ktorú umelo udržiavali pri živote po mozgovej mŕtvici. O prípade informovala Česká Televize.

Dievčatko sa narodilo cisárskym rezom a vážilo 2,1 kilogramov. Dievčatko je zdravé a je doma so svojím otcom. Životné funkcie ženy udržiavali rekordnú dobu po tom, čo zažila tzv. mozgovú smrť po mŕtvici, ktorá ju postihla v 16. týždni tehotenstva. Dievčatko sa narodilo v 34. týždni.

Lékaři přivedli na svět dítě ženy s mozkovou smrtí

„Zažili jsme zázrak.“ – lékaři v Brně přivedli na svět dítě ženy s mozkovou smrtí. Narodila se zdravá holčička, která váží přes dvě kila. Podle lékařů jde ve světovém měřítku o ojedinělou situaci.

Gepostet von ČT24 am Dienstag, 27. August 2019

Prasknutá cievka v mozgu spôsobila, že len 27-ročná Eva dostala mozgovú príhodu a nasledovala mozgová smrť. Lekárom sa však podarilo udržiavať pri živote až kým nebolo dieťa dostatočne vyvinuté, aby mohli uskutočniť cisársky rez. Lekári si zaslúžia obdiv a určite je to obrovský úspech. Sami hovorili, že sa jednalo o „zázrak, ktorý nemá na svete obdoby“.

Mamičku Evu našiel manžel a bohužiaľ jej už po prevoze do nemocnice nemohli pomôcť. Doma mali rodičia ešte malého syna, teraz k nemu pribudla sestrička. Eva mala problémy už pri prvom tehotenstve, kde lekári prišli na to, že má tzv. artériovenóznu malformáciu a samozrejme ju liečili. Pri druhom tehotenstve jej však už pomôcť nedokázali. Rodine želáme do života len to najlepšie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: