Len 4-ročné dieťa zavolalo na linku prvej pomoci. Mama ho aj so šiestimi ďalšími deťmi nechala v aute počas extrémnych horúčav

Foto: nps.gov

Čoraz viac sa za posledné roky spomína nepozornosť rodičov v súvislosti s tým, že nechávajú deti počas leta samé v aute. Prípadov, kedy došlo ku katastrofe je niekoľko. Nezodpovednosť sa napriek informovanosti objavuje každý rok.

Foto: pixinio

Prípadov, kedy rodičia nechali svoje deti v aute samé je dosť aj na Slovensku a aj v roku 2018 sa ich stalo niekoľko. Keďže sa opäť blíži obdobie leta a extrémnych horúčav, je dôležité pripomenúť si, aby ľudia dávali väčší pozor na takéto situácie.

Nedávno svetom otriasol prípad kedy matka nechala svojich 7 detí zavretých v aute počas obrovských horúčav. Polícia ju ihneď zatkla. Najsmutnejšie na celom prípade je, že deti si prvú pomoc museli zavolať samé po tom, ako sa ich mama k autu stále dlho nevracala. Miestny dispečing dostal hlásenie tesne po 13-tej hodine. Malé dieťa v telefóne oznámilo, že nevie kde sú, ale že je aj so súrodencami zavreté v horúcom aute. Keď prišla hliadka k autu zistila, že okná na aute sú zavreté. Najstaršie dieťa malo len 4 roky a je pravdepodobné, že práve ono zavolalo hliadku. Najmladšie dieťa malo len 2 roky.

Foto: flickr

Deti boli podľa hliadky vystrašené a spotené. V ten deň boli extrémne teploty. Vodička a matka detí prišla k autu približne 10 minút po tom, čo hliadka dorazila. V obchode nakupovala približne 30 minút. Hliadka tiež zistila, že v aute sa nachádza len jedna autosedačka. Môžeme sa len domnievať, či išlo o nezodpovednú matku alebo rodinu zo skromnejších pomerov, ktorá si jednoducho nemohla dovoliť viac.

Počas minulého roka sa stalo niekoľko prípadov, kedy takéto príbehy nedopadli až tak šťastne. Mnohé deti podľahnú vysokej teplote a už sa im nedá pomôcť. Samozrejme, dôležité je podotknúť, že nejde len o samotnú teplotu v aute. Deti či zvieratá by sa nemali nechávať v aute aj z bezpečnostných dôvodov. Teplota, ktorá sa môže dospelému zdať príjemná je pre deti veľmi nebezpečná. Tak isto to platí aj pre starších ľudí, ktorí sa o seba už nevedia postarať.

scarymommy.com
0
Komentovať (0)