Lidl a Kaufland urobili obrovský krok. Zaviedli prednostné nakupovanie pre seniorov v čase od 13:00 do 14:30

Foto: Aljona83 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

V týchto časoch sa snaží veľká väčšina ľudí a zamestnávateľov robiť kompromisy. Nie je jednoduché zo dňa na deň prejsť na núdzový režim a snažia sa urobiť všetko preto, aby vyhoveli väčšine ľudí, keď už sa nedá úplne všetkým.

Najnovšie urobil obrovský krok práve supermarket Lidl a Kaufland. Tieto dva obchodné reťazce urobili obrovský krok, keď sa rozhodli zaviesť prednostné nakupovanie pre seniorov. Medzi 13:00 a 14:30 je teda čas, kedy je nakupovanie vyhradené v prvom rade pre nich.

Dôchodcovia budú nakupovať prednostne

„Buďme k sebe v týchto náročných časoch ohľaduplní a chráňme seba a svojich najbližších. Zaviedli sme prednostné nakupovanie pre seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou. Každý deň od 13:00 do 14:30 vo všetkých našich 142 predajniach. Nie je však v našich silách zabezpečiť dodržiavanie tohto odporúčania, preto vás prosíme o ohľaduplnosť, chráňme tých najzraniteľnejších. Ak nepatríte do tejto skupiny, nakúpte si prosím v inom čase. Ďakujeme!“ uviedol na svojom Facebooku Lidl.

Malá frekvencia nakupujúcich

„Priatelia, ten čas sme určili na základe posledných dní. Aktuálny vývoj ukazuje, že práve medzi jednou a pol treťou je najmenšia frekvencia nakupujúcich. Dopoludnia by sme nedokázali dosiahnuť, aby si prednostne mohli nakúpiť práve seniori. Prosíme vás o pochopenie a ohľaduplnosť v týchto náročných dňoch. Pomôžme si navzájom. Ďakujeme,“ dodali ešte v komentároch, keďže ľudia sa často pýtali, prečo zvolili pre seniorov práve takýto čas.

Opatrenia zavádza aj Kaufland

Podobné stanovisko zdieľal na svojom Facebooku aj Kaufland. Kvôli ochrane tej najohrozenejšej skupiny zákazníkov sme sa rozhodli na našich predajniach zaviesť nákupné hodiny pre našich seniorov. Každý deň medzi 13:00 a 14:30 sú naše predajne určené hlavne pre nich. Nie je v našej moci zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia, preto buďme ohľaduplní. Naplánujme si svoje nákupy na iný čas a tým ich chráňme. Ďakujeme.“

Ľuďom sa to nepáči

Napriek tomu, že sa stretli s pochopením mnohých ľudí, našlo sa aj veľmi veľa takých, ktorí tento krok kritizujú. Dôvodom má byť práve to, že mnohí ľudia sa v ten čas vracajú z práce a chcú si nakupovanie vybaviť hneď a ísť domov. Zároveň kritizujú aj fakt, že dôchodcovia by si mohli nakúpiť v podstate kedykoľvek, keďže nechodia do práce. Väčšina ľudí v komentároch sa zhoduje na tom, že pre dôchodcov by bolo lepšie chodiť nakupovať hneď ráno, keď sa obchody otvoria. Obchody však majú svoje štatistiky, podľa ktorých vedia zistiť, kedy sa v obchodoch nachádza čo najmenej ľudí.

Čo si o tomto kroku myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: