Toto by si mal prečítať každý: „Drahý manžel, už nie som tou ženou, ktorú si si pred rokmi vzal… Je mi to ľúto“

Monizz Ešte viac

Laura Birksová pôsobí ako spisovateľka v New Jersey a vo svojom voľnom čase miluje dni tráviť v samote písaním a sledovaním svojich štvorročných synov, dvojičiek. Popri týchto a mnohých ďalších aktivitách stíha písať príbehy, ktoré trhajú srdce. Minulý mesiac zavesila na web list, ktorý adresovala svojmu manželovi.

pexels.com

Podľa jej slov ho napísala, pretože cítila, že mu musí vysvetliť svoje pocity. Necítila sa už ako žena, ktorú si vzal. Po prebdených nociach, nekonečných domácich prácach či materských povinnostiach sa zmenila na človeka, akým nebola predtým.

Inšpiratívna žena

„Drahý manžel,

Prepáč.

Je mi ľúto, že za posledné štyri a pol roka som ťa zanedbávala. Je mi ľúto, že tvoje potreby boli pre mňa druhoradé. Uisťujem ťa, že si stále na zozname mojich najvyšších priorít, no žiaľ, už nie si celkom na vrchole  zoznamu.

Viem, že máš určité potreby, požiadavky, túžby, sny. Keď ti poviem, že chcem byť tou, ktorá ti ich všetky splní, chápem, keď mi neuveríš. Viem, že si unavený z mojich výhovoriek o tom, že aj ja som unavená, že ma bolí hlava, alebo že už dávno spím, keď si ku mne ľahneš. Ver mi, že aj ja by som túžila mať energiu, ktorú som mala pred piatimi rokmi. Dočerta, prajem si aby som mala energiu ako pred dvoma týždňami, keď som sa skoro ráno umyla, vyprala bielizeň a vyvesila všetky štyri práčky! Samozrejme, že si to nevidel, lebo som ti dopriala spánok, ktorý si po práci tak veľmi potreboval.

pexels.com

Viem, že sú dni, kedy som zlá a náš vzťah vyzerá len ako obchodné partnerstvo. A máš pravdu. Niektoré dni a dokonca aj týždne to tak cítim aj ja. Vedz, že chcem pre teba a pre nás lepšie manželstvo. Pretože sme spolu fakt dobrý tím. Problém je, že môj život je môj mozog a moje telo. Môj život je vedomie, že som matkou dvoch synov, ktorí vyzerajú presne ako ty. Dokonca aj po tom, ako zaspia a my si sadneme k filmu je môj mozog stále v „režime matky“. Myslím na zajtrajšok, myslím na desať najbližších rokov. Zaujíma ma, či máte na zajtra všetci prichystané oblečenie. Obávam sa o peniaze a o to, či budeme mať na druhý deň mlieko. Máme ho dosť? Nedokážem sa ako matka vypnúť. To som ja teraz. A je to veľmi fyzicky, emocionálne a aj duševne vyčerpávajúce.

Nechcem, aby si si myslel, že nie si pre mňa taký dôležitý ako kedysi. Nemohla by som tento život žiť bez teba a ani by som nechcela. Je jednoducho len faktom, že ty si dospelý a dokážeš sa o seba postarať. Dokážeš si obed pripraviť sám, dokážeš sa poobliekať. Vieš riadiť auto, môžeš ísť k lekárovi aj sám. Keď prídeš z práce, dostávaš moju najhoršiu verziu. Pretože počas dňa sa snažím svojim deťom dávať tú najlepšiu verziu zo mňa. Tebe sa ujde už len tá najhoršia.

pexels.com

Nemusím sa obávať o tvoje zdravie, ale o zdravie chlapcov, domácich zvierat. A čo moje zdravie? Koho si myslíš, že ignorujem? Nie si to ty. Nie sú to naše deti ani naše domáce zvieratá. Keď poviem, že sa necítim dobre, keď hovorím, že som nespala, je to preto, že sa o seba nestarám. Povieš mi síce, že by som mala ísť k lekárovi, že by som mala lepšie jesť a piť viac vody, ale ja som tá posledná priorita. Viem, že to potrebujem zmeniť a nechcem sa sťažovať. Vysvetľujem ti len to, že ak niečo musím, tak to jednoducho robím. A nemyslím pritom na to, čo to dáva mne.

Bojím sa každodenných porúch spánku, alergie, kŕčov v nohách. Bojím sa o vred, ktorý vyrástol Alexovi na chrbte, ale aj o nádchu, ktorá do rána začal Benovi. Mám obavy o uši nášho psa, pretože sa mu zapaľujú a bude treba ísť k veterinárovi a ešte mu aj zaplatiť. Ryby majú v jazierku príliš veľa rias a treba vymeniť vodu. Len to stále pridávam k nedokončenému zoznamu vecí, za ktoré sa cítim byť vinnou, keď sa večer pokúšam zaspať.

Pre našu rodinu robíš mimoriadne veci. Pracuješ tvrdšie, ako ktokoľvek koho poznám. Staráš sa o všetkých, vrátane mňa. Milujem ťa stále viac, keď vidím, ako sa snažíš niekomu pomôcť a na oplátku nedostaneš od neho nič. Si najlepší a najmilovanejší otec našich detí. Existuje dôvod, prečo plačú, keď odchádzaš do práce. Áno, trochu ma to bolí, lebo za mnou neplačú. No na druhej strane viem, že si ich vzorom. To ma napĺňa láskou a hrdosťou.

pexels.com

Už nie som osoba, ktorú si si vzal pred jedenástimi rokmi. Zmenila som sa a stala som sa manželkou, matkou, priateľkou a správkyňou všetkých našich plánov. Som šéfkuchárka, špecializujúca sa na kuracie nugety a cestoviny. Som opatrovateľka, ktorá má udržiavať dom. Som roztlieskavačka a chodiaca knižnica. Som nočná aj denná sestra. Nijako by som to všetko nemenila. Nechcem žiaden iný život. Milujem ťa a milujem život, ktorý sme spolu vybudovali. Nie som už tá spontánna, s ktorou sa dalo ísť na pivo aj o polnoci. Nie som už to sexy zlé dievča, s ktorým si sa chcel milovať. Som len mama. A to je všetko, čo môžem zo seba ponúknuť.

S láskou

navždy tvoja manželka.“

Tento list je adresovaný všetkým ženám a všetkým mužom na celom svete. Hovorí úprimne a bez okolkov o tom, že človek sa mení a tieto zmeny so sebou prinášajú rôzne životné traumy, skúsenosti a radosti. Majme sa radi aj keď už nie sme rovnakí. Majme sa radi tak, ako táto manželská dvojica.

Pozri aj: 29-ročná matka ešte stále dojčí svoje 5-ročné dieťa. Tvrdí, že jej to už ušetrilo tisícky eur

 (M), inspiremore.com

0
Komentovať (0)