Lopúchové listy zahádzala maltou a vytvorila si ten najkrajší záhradný chodníček! Nič originálnejšie sme v živote nevideli

Monizz Návody

Jedna drobnosť dokáže urobiť divy. Toto pravidlo potvrdzuje aj pani Eugene, ktorá si spolu s manželom vyrobila ten najkrajší záhradný chodníček široko ďaleko. Stačili jej na to pritom iba štyri lopúchové listy a malta. Inšpirujete sa ňou aj vy?

takprosto.cc

Manželia majú záhradku, ktorá už na prvý pohľad pripomína lesík, divoký a neviazaný ako sama príroda. Záhradku majú upravenú, no keďže obaja milujú tôňu stromov a tieň, rozhodli sa z nej spraviť malé zelené útočisko pred svetom. Doladili ju naozaj nádherným ručne vyrobeným chodníčkom!

Chodník z listov

Na takýto chodník nebudete potrebovať viac ako niekoľko pekných lopúchových listov, gázu alebo kovovú sieťku, maltu, lak ak si chcete listy ozdobiť, prípadne akrylové farby a gumové rukavice.

takprosto.cc

V prvom rade sa vyberte na zdravotnú prechádzku do lesa a hľadajte tie najkrajšie a najzdravšie lopúchy, ktoré zabezpečia nádherný tvar „kachličiek“. Vybrané lopúchové listy dôkladne a pevne zatlačte zarobenou maltou a uhlaďte.

takprosto.cc

Na ešte stále vlhkú maltu dajte gázu, alebo kovovú sieťku a pritlačte, aby v malte držala.

takprosto.cc

Na gázu dajte ešte jednu tenšiu vrstvu malty a opäť dobre utlačte.

takprosto.cc

Kachličku opatrne otočte a povyťahujte z nej vyčnievajúcu zeleň. Ideálne je, ak je už kachlička zaschnutá, inak by vám na nej mohli ostať stopy po vašich prstoch.

takprosto.cc

A výsledok môže vyzerať aj takto!

takprosto.cc

Pani Eugene si vyrobila nadrozmerné lopúchy. Aby boli trochu krajšie, po zaschnutí ich ešte zalakovala priehľadným lakom a spolu s manželom nimi potom doslova vydláždili nový záhradný chodníček.

takprosto.cc

Dá sa to aj inak

Ak sa vám lopúchová dekorácia páči, no chodník zrovna robiť nepotrebujete, môžete tieto prvky použiť aj inde. Pozrite sa, kde všade sa vám lopúchy môžu zísť, prípadne skrášliť vašu záhradku.

takprosto.cc

Tí šikovnejší a zároveň aj náročnejší kutilovia si vedia zmajstrovať aj takto jemnocitné dielko, ktoré potom namaľujú akrylovými farbami a použijú ako dekoratívny doplnok.

takprosto.cc

Z lopúchov sa dá postaviť aj skutočne obdivuhodná vlastnoručne vyrobená fontána.

takprosto.cc
takprosto.cc

Alebo roztomilá dekorácia pod odkvapovou rúrou.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Niektorých majstrov fascinujú lopúchy až tak, že sa ich rozhodli dokonca aj vyrezávať a ozdobiť si nimi bránu. Nuž, proti gustu žiaden dišputát.

takprosto.cc

Čo však naozaj stojí za zváženie sú takéto nádherné podstavce pod kvetináče, ktoré určite ocení každá milovníčka živých rastlín a kvetov najmä na upravených terasách.

takprosto.cc

Necháte sa zlákať a pustíte sa do dekorovania záhrady aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Moja susedka dlhý čas zbierala kamene a niečo v záhrade majstrovala. Keď nám ukázala výsledok, nevedeli sme sa vynadívať!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)