Lucie Bílá musela zrušiť svoje koncerty. Aby pomohla druhým, stala sa z nej po rokoch opäť krajčírka

Foto: Instagram (luciebila)

Mnohí hudobníci museli kvôli hrozbe koronavírusu  zrušiť svoje dlho plánované koncerty. Pre mnohých to bol značný úder do rozpočtu, no v súčasnej situácii sa s tým musia jednoducho zmieriť a veriť tomu, že to nepotrvá dlho.

Prípadom je aj obľúbená speváčka Lucie Bílá, ktorá má pravidelne koncerty v Čechách aj na Slovensku. Svoje turné však musela kvôli koronavírusu zrušiť, čo jej dalo možnosť venovať sa aj iným veciam. 53-ročná speváčka je pôvodne vyučená krajčírka a rozhodla sa, že v dnešnej dobe, kedy mnohým ľuďom chýbajú bežné zdravotnícke pomôcky, ušije rúška sama.

Rúška zvládne ušiť aj sama

Aj v Čechách, podobne ako na Slovensku, je po rúškach veľký dopyt, preto sa Lucie pustila do šitia rúšok, a to nielen pre seba. Ako informovala vo videu na sociálnych sieťach, rúška odovzdala do nemocnice v Kladne. „Pak, že se mi nebude má profese švadlenky hodit… Chystám balík roušek do Kladenské nemocnice …“ napísala ku videu. Určite by však nečakala, že sa ku svojej bývalej profesii tak skoro vráti a hlavne, že to bude za takýmto účelom.

Ľuďom radí, aby si udržali optimizmus

Prostredníctvom ďalšieho videa informovala o tom, že do nemocnice v Kladne poslala svojich prvých sto rúšok a zároveň im prispela sumou 100-tisíc českých korún, čo je približne 3 700 eur. Urobila tak preto, lebo nemocnice v dnešnej dobe peniaze potrebujú. Nemocnicu v Kladne si vybrala z jednoduchého dôvodu, a to preto, že je blízko. Na záver ešte dala všetkým, ktorí chcú pomôcť, jednoduchú radu a síce, aby šírili optimizmus a dobrú náladu počas týchto ťažkých dní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: