Ľudia kričali, že smrdí! Mladá žena sa v električke zastala bezdomovca, jej príspevok zdieľa celé Slovensko

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Mnohí ľudia súdia podľa prvého dojmu. Čo sa týka ľudí bez domova, stereotypmi sa to len tak hemží. Stačí len, keď sa pozriete na seba a na to, čo je vaša prvá myšlienka, keď vidíte niekoho spať na lavičke.

Na stránke Priznania žien na Facebooku sa objavil príspevok ženy, ktorý mnohých ľudí chytil za srdce. Napriek tomu, že je veľmi smutné, ako sa ľudia v dnešnej dobe správajú, tak aj malý krok stačí k tomu, aby ste uverili v dobro v iných ľuďoch. A táto neznáma žena je dôkazom, že to naozaj tak je.

Foto: unsplash

Bezdomovec v električke

“Dnes som sa uistila, že v dnešnej dobe nemá človek žiadnu hodnotu. Pokiaľ nemá na sebe voňavku z čiňáku či minimálne fake handry na sebe… Akurát cestujem v električke číslo 6. Pri pavilóne nastúpil jeden bezdomovec. Mal lístok, normálne si ho štikol, ibaže chudák smrdel. Jedna stará ropucha zašla za vodičom a ten prišiel za tým bezdomovcom, aby vystúpil. Samozrejme, ozvala som sa. Ja nie som jedna z tých, ktorá by držala hubu, keď sa koná neprávom.”

Ostrá reakcia

“Pýtam sa vodiča, čo urobil pán, že mu káže vystúpiť. On a tá stará, navoňaná voňavkou z čiňáku za dve éčka, že “Smrdí.” No viac mi nebolo treba. Tak vravím starej: Milá pani, vy smrdíte viac. Po prvá, tá vaša dvojeurová voňavka z čiňáku a po druhé smrdíte hlavne bezcharakternosťou! Stará zahanbene sklopila zrak, ja som sa pozrela na vodiča a vravím, že pán má štiknutý lístok, nerobí zle, nie je opitý a okrem toho, že smrdí nevidím dôvod na to, aby vystúpil. Otvorte vetračku, aj tak je tu vydýchaný vzduch po milión ľuďoch… pán na ďalšej zastávke vystúpil a pozrel na mňa s takým neopísateľným pohľadom…”

Foto: unsplash

Ako by ste zareagovali vy?

“Preto by sme si mali uvedomiť, že za špinavým smradľavým bezdomovcom môže byť slušnejší a väčší charakter, ako sme my ostatní. Neodsudzujte na základe prvého dojmu,” ukončila svoj príspevok neznáma žena. Napriek tomu, že príbeh mnohých ľudí veľmi zasiahol, ľudia hlavne oceňujú správanie ženy, ktorá sa bezdomovca zastala. Príspevok má tisíce likeov a viac ako štyristo komentárov. Čo si myslíte vy o správaní oboch žien? A ako by ste v takejto situácii zareagovali?

Dobrí ľudia sú medzi nami

Na stránke Priznania žien si tisíce likeov vyslúžil aj ďalší príspevok, ktorý dokazuje to, že dobrí ľudia sú stále medzi nami a nech sa deje čokoľvek, práve im patrí tento svet. “Dobrí ľudia ešte jestvujú. 10:15 do kaviarne príde staršia pani. Príde so svojím maličkým psíkom, ktorý je napohľad už starý. Pani nemá kde sedieť tak jej ponúknem miesto vedľa mňa. Pani celá rada, že si má kde sadnúť aj so psíkom. Opisuje mi situáciu ako prišla k psíkovi. Našla ho pred 9 rokmi vyhodeného v krabici. Robí jej radosť. Celý čas ako pije kávu, drží psíka. Opisuje svoj život a mne sa tlačia slzy do očí. Tak veľa v živote dokázala, tak veľa nechala svojim 4 deťom.”

“Žiaľ stará sa o ňu len 1 syn. Svoje 3 deti nevidela viac než 6 rokov. Došli jej peniaze takže už o ňu nemajú záujem. Rozprávame sa. Pani medzitým vytiahne telefón zapne FB. Milá moderná babka asi tak cca 80 ročná… chce platiť kávu. No chýba jej 30 centov. Čašník jej povedal: to je v poriadku a usmial sa na ňu. Medzitým čašníka pochváli a pozerá sa na miesto, kde sú uložené koláče. Žiaľ musím utekať do práce, a tak som jej aspoň jeden koláčik zobrala. Aj čašník ukázal srdiečko. Ďakujem za dobrých ľudí. Ďakujem za pani, ktorú som mohla spoznať. Spoznať jej kúsok života a jej psíka. Prajem vám ešte veľa šťastných rôčkov. Ďakujem za to, čo mám.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: