Ľudia, ktorý odchádzajú z práce o tejto hodine majú lepší a šťastnejší život. 5 dôvodov, ktoré vás presvedčia

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Veľmi veľa ľudí tvrdí, že nadčasy nemajú absolútne žiadny význam. Keď sa nad tým zamyslíte, v mnohých zamestnaniach to tak skutočne platí. A nielen, že je to lepšie pre vašu pohodu, ale aj pre vaše zdravie.

Podľa Brightside ľudia, ktorí odchádzajú z práce načas, sú oveľa zdravší a aj šťastnejší. Každá ďalšia hodina v kancelárii po pracovnom čase je v skutočnosti oveľa menej produktívna ako predošlá. Práve preto veľa pracovísk hodnotí ľudí podľa výsledkov a nie podľa hodín, ktoré strávite v práci. Nezaujíma ich či pracujete menej hodín, pokiaľ svoju prácu dokončíte.

Foto: pixabay

Neproduktivita a zdravotné problémy

Dlhá pracovná doba vedie k zvýšenému riziku kardiovaskulárnych chorôb, únave, nízkej hladine energie a zlému zdravotnému stavu.Ľudia, ktorí pracujú viac ako 55 hodín týždenne, majú o 33 % vyššie riziko mozgovej príhody v porovnaní s ľuďmi, ktorí pracujú menej ako 40 hodín. Prepracovaní zamestnanci majú aj o 13 % vyššie riziko srdcových chorôb. Ideálne je z kancelárie odchádzať okolo 4 alebo 5, záleží od toho, kedy začínate svoj deň a samozrejme, možné to je len v prípade, že máte stabilný pracovný čas a nerobíte na smeny.

pixabay

Dajte si cieľ

Ak si stavíte cieľ, že všetky svoje úlohy stihnete do 17:00 a nebudete v práci zostávať dlhšie, zrazu zistíte, že vás oveľa menej vecí rozptyľuje a stíhate všetko oveľa efektívnejšie. Žiadne zbytočné rozptyľovanie, dlhé prestávky na kávu, neformálne rozhovory s kolegami. Váš čas bude zrazu oveľa lepšie využitý a nebudete mať problém z práce odchádzať vtedy, keď budete chcieť.

Budete mať hranice

Stanovte si hranice a informujte vašich kolegov o tom, že odchádzate o piatej. Ľudia často nechcú odchádzať skôr ako ich kolegovia, pretože nechcú vyzerať ako čierne ovce a pôsobiť, že práci nie sú dostatočne oddaní. Je dôležité pochopiť, kde sa končí práca a kde sa začína váš vlastný život.

Foto: pixabay

Užívajte si čas navyše a odpočinok

Možno sa nikdy nebudete cítiť unavení z toho, že ste dlho v kancelárii a dokonca svoju prácu aj nadovšetko milujete, ale keď si dáte povolenie odísť od svojho pracovného stola v momente, keď máte všetku prácu dokončenú, budete mať možno aj niekoľko hodín navyše a čas len pre seba. Môžete stráviť čas so svojimi deťmi alebo sa venovať svojim koníčkom. Vo všeobecnosti budete mať nakoniec oveľa viac energie a čas využijete efektívnejšie bez toho, aby ste mali pocit, že nestíhate.

Ako to máte vy? Zostávate v práci dlhšie?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: