Ľudia neverili vlastným očiam! Najznámejšia socha Krista v Riu de Janeiru sa prvýkrát rozsvietila netradične

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Artyominc / CC BY-SA

V týchto časoch veľká väčšina z nás robí všetko preto, aby život uľahčila sebe, ale aj ostatným navôkol. Mnohí z nás sa snažia dokázať zdravotníkom a všetkým, čo v súčasnej dobe nasadzujú životy, že si ich prácu vážime, a preto sa na Slovensku aj na svete niekoľkokrát tlieskalo zdravotníkom.

Portál ScaryMommy teraz uviedol ďalší znak toho, ako si na svete ctia zdravotníkom. Práve na Veľkú noc sa socha Krista Spasiteľa v Rio de Janeiro v Brazílii rozsvietila na podporu tých ľudí, ktorí sa neustále yvstavujú nebezpečenstvu v dôsledku choroby, aby mohli zachrániť ich životy. Neexistuje žiaden spôsob, ako dostatočne ukázať, že si vážime ich prácu a obete, ale ľudia po celom svete sa naozaj snažia.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený BBC News (@bbcnews),

Pocta pre lekárov

Na tele tejto vzácnej sochy sa premietali tváre lekárov a zdravotných sestier ako znamenie poďakovania. Obrázky sa premietali v nedeľu včer počas toho, ako arcibiskup Dom Orani Tempesta z Rio de Janeiro venoval veľkonočnú omšu práve nemocničným pracovníkom, ktorí tvrdo pracujú, aby urobili svet lepší. Na soche sa premietali aj vlajky krajín, ktoré boli najviac postihnuté koronavírusom, ale aj fotografie zdravotníckych pracovníkov v prvej línii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mikey #altfactkelly (@mch463),

Silné posolstvá

Taktiež sa na nej premietali slová ako “Fique Em Casa”, teda zostať doma v portugalčine. Ďalej sa premietali posolstvá vďaky v rôznych jazykoch z mnohých krajín sveta, ktoré bojujú s chorobou a so smrťou. Jedným z najvýznamnejších obrazov bolo, keď to vyzeralo tak, že samotná socha Krista je oblečená ako lekár.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Medical Alphabet (@the.medical.alphabet),

Ľudia pomáhajú, ako vedia

K dnešnému dňu zaznamenala Brazília vyše 22 000 potvrdených prípadov koronavírusu a takmer 1 300 úmrtí. Napriek tomu je však Jair Bolsonaro jedným zo svetových lídrov, ktorí stále hrozbu koronavírusu bagatelizujú a označujú ju za malú chrípku. Trvá na tom, že pre brazílsku ekonomiku je väčšia hrozba dlhodobé odstavenie ako choroba. Pravdepodobne máme stále pred sebou všetci naozaj dlhý boj, no napriek tomu je úžasné sledovať ľudí, ako sa snažia pomáhať si navzájom.

Šitie a rozdávanie rúšok zadarmo, bez zisku, dobrovoľné práce, pomáhanie dôchodcom. To všetko sú skutočne obdivuhodné veci, na ktoré by sme mali zamerať svoju pozornosť a veriť tomu, že práve spolu to všetko zvládneme.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: