Ľudia šijú rúška a vešajú ich pred domy. Zadarmo si ich môže zobrať každý, kto ich potrebuje

Foto: Facebook (HANDMADE CORINNA/Zakázkové krejčovství Jana Rábová)

Súčasná situácia ukazuje nielen nezodpovednosť niektorých ľudí, ale aj úžasnú dobrotu a ochotu pomáhať bez toho, aby z toho človek niečo mal. Je dôležité, aby sme robili, čo môžeme a keď sa dá, pomohli aj drobnosťami.

 

To je aj prípad niekoľkých Čechov a Slovákov. Na našom území platí núdzový stav a do väčšiny obchodov či pobočiek vás bez rúška nepustia. Každý, kto sa pohybuje vonku, by sa mal chrániť rúškom alebo respirátorom, či iným prostriedkom. Avšak, rúšok nie je dostatok. Ako sme vás už informovali, množstvo Sloveniek si ich šije doma a rozdáva ich svojim známym a rodine. Niektoré ich predávajú za symbolickú cenu, no niektorí ľudia ich rozdávajú úplne zadarmo.

Rúška vešia na bránu

To je napríklad aj prípad ženy zo Šamorína, ktorá rúška šije spolu so svojou dcérkou. Na svojej facebookovej stránke Handmade Corinna zverejnila fotografiu, na ktorej vešia ušité rúška na bránu pred dom. Ktokoľvek, kto potrebuje, si ich tak môže zobrať. „Snažíme sa pomáhať ako vieme. Farebné dvojvrstvové DETSKÉ rúška (6-12rok) zo 100% bavlny prateľné na 95°C. Použiteľné opakovane po vypraní. Zadarmo,“ napísala. Stretla sa s obrovským nadšením svojho okolia a aj neznámych ľudí.


Ľudia situáciu často zneužívajú

Podobne je to aj v Čechách, kde Jana, ktorá prevádzkuje zákazkové krajčírstvo, na svojej stránke na Facebooku uverejnila, že šije rúška a rozdáva ich úplne zadarmo. Vešia ich pred svoj dom na stĺp, ktorý nazvala „rúškovník“. Začala s pár desiatkami kusov, teraz ich je však aj cez sto a bohužiaľ, na svojej stránke napísala, že ľudia to začali veľmi využívať a berú ich veľmi veľa. „Zítra bude od rána na rouškovníku kolem 150ks roušek, PROSÍM, aby jste si brali pro své potřeby, ne kvanta kusů pro své firmy!! Nyní zde šije sedmičlenná skupina přátel. Prosíme, aby zde nestáli a nevyčkávaly auta. Celé dopoledne budeme šít totiž opět pro sve známé a až poté pro veřejnost. Právě máme rozdáno 300 roušek, a jedeme dál,“ napísala.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: