Ľuďom nedáva spávať. Tento príklad vyrieši na 100% správne len ten, kto dával na matematike pozor

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: babskeveci.sk

Ak chcete dosiahnuť, aby sa ľudia pohádali, niekedy stačí úplne málo. Každý totižto býva presvedčený o vlastnej pravde a nezáleží na tom, že v niektorých oblastiach existujú presne dané pravidlá. 

Dobrým príkladom je práve jednoduchá rovnica matematiky, o ktorej informoval portál Ladbible. A hoci sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie sme sa učili v škole. Daná rovnica je: 15 – 1 (12 ÷ 4 + 1)

Ľudia sa nevedia dohodnúť

Podľa portálu existujú dve prevládajúce metódy riešenia tejto rovnice. V každom prípade sa medzi ľuďmi rozmohli hlavne tri odpovede. 18, 11 a 56. Správna odpoveď má však byť 11. V prvom rade je dôležité vyriešiť zátvorku, ktorá má prednosť. V danej zátvorke má pred sčítaním prednosť delenie. 12 ÷ 4 = 3. Keď prirátame 1, dostaneme číslo 4. Ďalej je to už jednoduché.

Dve správne odpovede?

Keďže je vnútro zátvorky vyriešené, zostáva nám vynásobiť jeho vnútro s číslom pred zátvorkou, čiže 4. To znamená, že nám zostane 15 – 4 = 11. Toto však nie je jediná rovnica, o ktorej sa ľudia s radosťou hádajú. 8 ÷ 2 (2 + 2) je ďalší príklad, ktorý vyvoláva diskusie. Najčastejšie výsledky sú 16 a 1, no niektorí ľudia tvrdia, že oba výsledky sú správne.

Aký je podľa vás výsledok týchto rovníc?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: