Lyžiarske strediská v Tatrách sa pripravujú na zimnú sezónu. Návštevníci sa musia pripraviť na tieto opatrenia

SITA Ešte viac

Foto: TASR archív

V lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách sa už postupne pripravujú na zimnú sezónu. Kontrolujú tam zasnežovaciu infraštruktúru, vykonávajú prehliadky a údržbu mechanizmov.

„Chceme byť pripravení na príchod zimy tak, aby sme v prípade vhodných podmienok dokázali pripraviť zjazdovky na otvorenie za dodržania všetkých nevyhnutných preventívnych opatrení,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ horského strediska Dušan Slavkovský. Zasnežovanie sú tam v prípade vhodných poveternostných podmienok pripravení spustiť už v novembri.

Zasnežovať chcú už v novembri

Zásadnou zmenou oproti minulému roku je podľa Slavkovského to, že COVID automat jasne definuje, za akých podmienok bude možné prevádzkovať lyžiarske stredisko aj v najprísnejšom režime obmedzení. „V prípade, že by takáto situácia nastala, v stredisku v Tatranskej Lomnici budeme musieť kapacitu kabínkových lanoviek obmedziť na 25 percent a budú v prevádzke len pre zaočkovaných,“ vysvetlil.

Zatvorení kvôli opatreniam

Na druhej strane, stredisko Štrbské Pleso, ktoré má len sedačkové lanovky a lyžiarske vleky, bude môcť podľa jeho slov aj v najprísnejšom režime fungovať v režime OTP. Posledná lyžiarska sezóna trvala vo Vysokých Tatrách iba 31 dní. Skrátila ju pandémia a s ňou spojená nútená prestávka. Lyžovačku odštartovali vlani 12. decembra na Štrbskom Plese. Od začiatku tohto roka však bolo lyžiarske stredisko zatvorené pre opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Znova ho otvorili 22. apríla, pričom lyžiarska sezóna sa skončila 12. mája.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: