Má 103 rokov a rozhodla sa, že si splní sen. Dala sa potetovať, a to nie je všetko

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Teresa Gomez Zavitz-Jones)

Ku sklonku života mnohí ľudia premýšľajú nad tým, čo by ešte chceli urobiť a čo ešte môžu stihnúť, kým z tohto sveta odídu. Niektorí si dokonca urobia aj zoznam vecí, ktoré by ešte chceli urobiť.

A to je aj prípad Dorothy Pollac, o ktorej informoval portál Unilad. Michiganská babička nedávno oslávila 103 rokov a zo svojho zoznamu si mohla odškrtnúť jednu položku. Tetovanie. Rok 2020 ukázal mnohým ľuďom, že by si mali splniť to, po čom túžia, a to hneď, pretože nikdy nevieme, čo sa stane zajtra. Takto idú roky za sebou a zrazu zistíte, že prešlo veľa času a váš sen sa nesplnil.

Mala depresiu

Dorothy strávila posledné mesiace doma. Dôvodom bol práve koronavírus, ktorý vyčíňal hlavne v Spojených štátoch amerických. Dokonca aj svoje narodeniny strávila v opatrovateľskom centre. “Covid-19 ju nechával celé mesiace vo väzení. Sestra povedala, že bola hrozne depresívna, museli sme ju dostať von. Nevideli sme ju, tak sme nevedeli, ako na tom skutočne je. Má slabý sluch, takže telefonovanie nepomáhalo,” povedala jej vnučka Teresa Zavitz-Jones pre CNN.

Splnila si sen

Našťastie to netrvalo príliš dlho, kým Dorothy mohla konečne vyjsť von a rozhodla sa, že jej kroky povedú rovno do tetovacieho štúdia. “Bolo to celkom vzrušujúce, pretože pred rokmi chcel vnuk, aby som sa dala tetovať a neurobila som to. No a zrazu som sa rozhodla, že ho chcem mať. A že to bude žaba. Pretože mám rada žaby,” povedala. Keď videla žabu na svojom predlaktí povedala, že to absolútne miluje.

Aké je jej tajomstvo?

Ray Reasoner Jr., ktorý tetoval Dorothy povedal, že je najstaršou osobou, na ktorej kedy pracoval. “Bola taká nadšená. Bol to proste úžasný zážitok. Ak vám niekto takýto povie, aby ste pre neho niečo urobili, jednoducho musíte.” Dorothyn zoznam týmto však neskončil. Hneď potom, ako sa dala tetovať, absolvovala jazdu na motorke. Ďalšia položka, ktorú musela vyškrtnúť zo svojho zoznamu. Pokiaľ ide o tajomstvo jej dlhého života, povedala, že si myslí, že je to tvrdá práca.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: