Majiteľ motorestu uverejnil status a vyjadril sa ku kauze, no u Slovákov neuspel. Ľudia pre neho majú len jeden odkaz

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: wikipedia/facebook screen shot

Len včera sme vás informovali o statuse, ktorý zdieľala žena, ktorá sa stala svedkom otrasnej situácie. Chlapca (neskôr médiá upresnili, že sa jedná o dospelého muža) so slepeckým psom odmietli v reštaurácii obslúžiť a dokonca mu zakázali do nej vstúpiť. Majiteľ motorestu sa snažil celú situáciu zachrániť, no jedné čo dosiahol, je výsmech ľudí.

Foto: publicdomainpictures.net

Majiteľa motorestu medializácia celého prípadu poriadne nahnevala a všetko chcel objasniť vo svojom statuse. Našťastie, to sa mu nepodarilo, ľudia si už vlastný názor urobili. Pripájame status, ktorý zdieľal. Najsmutnejšie na tom celom je, že ho nemrzelo nič iné, len samotná medializácia prípadu a išlo mu len o to, že sa „pošpinilo“ meno reštaurácie. To by ostalo bez povšimnutia, keby sa v danej situácii zachoval inak.

Týmto si dovolíme reagovať na medializovaný prípad návštevy slepého chlapca s vodiacim psom v našej reštaurácii.
Za posledné dni sa v médiách a na sociálnych sieťach objavili články podľa ktorých, sme do našej reštaurácie dňa 15.06.2019 neumožnili vstup slepeckého psa. Príbeh, ktorý medializovala zákazníčka, ktorá sa v tom čase nachádzala v našej reštaurácii je skreslený a nepravdivý.

Po tom, čo do našej reštaurácie vstúpili zákazníci so psom, ich obsluha upozornila, že vstup so psom je do stravovacích zariadení zákonom zakázaný. Keď títo zákazníci obsluhe vysvetlili, že ide o slepeckého psa, čo si obsluha bohužiaľ na prvý pohľad nevšimla, obsluha im oznámila, že to samozrejme mení situáciu, avšak ich aj tak nemá kde usadiť, pretože všetky stoly pre zákazníkov boli v tom čase obsadené, čo im názorne ukázala s tým, že voľný je jediný stôl, pri ktorom však neboli stoličky, pretože si ich iní zákazníci presunuli k ostatným stolom. Obsluha zároveň dodala, že personál na vonkajšej terase neobsluhuje, ale táto terasa je prístupná pre všetkých okoloidúcich. Na to rodina so slepeckým psom bez akýchkoľvek negatívnych emócií opustila reštauráciu. Popisovaná situácia netrvala dlhšie než minútu. 

Následne zákazníčke medializujúcej skreslený príbeh obsluha vysvetlila, že zákazníkov so slepeckým psom nemala kde usadiť, avšak táto zákazníčka napriek tomu opustila našu reštauráciu. Hneď na to sa obsluha vyšla von pred reštauráciu pozrieť, či sa tam rodina so slepým chlapcom nenachádza, aby ich zavolali dovnútra k uvoľnenému stolu, nikto tam však už nebol.

Náš motorest prevádzkujeme roky a ku každému zákazníkovi sa správame slušne a sme presvedčení, že tomu nebolo inak ani v tomto prípade. Dotknutá rodina je u nás kedykoľvek vítaná. Sociálne siete majú silu rýchlo šíriť dobré správy, a ešte rýchlejšie tie zlé. Väčšinou prehrmia za pár dní a k väčšine sa, bohužiaľ, naša reakcia nedostane a meno našej reštaurácie ostane poškodené. 

Našťastie v tejto mimoriadne nepríjemnej situácii aj ľudia zachovali chladnú hlavu a dokázali si zrátať dve a dve. Na status majiteľa reagovali tak, ako by mal reagovať každý jeden z nás. Niektoré komentáre sme si dovolili špeciálne uverejniť.

P. Andrea:Ak by som bola majiteľom reštaurácie a prišiel by na obed alebo občerstvenie slepý muž, vyhrabala by som stoličky aj spod zeme, milý motorest.“

P. Radoslav: „neviem sa zbavit pocitu, ze jedine co majitela mrzi je fakt, ze to niekto dal na socialne siete.“

P. Denisa: „Okolo Vášho motorestu chodím pomerne často a nie jedenkrát som sa v ňom zastavila…Nikdy, opakujem nikdy ste tam nemali plno, nakoľko Váš motorest uz dlhé roky patri k tým horším zariadeniam“

P. Bibiána: „Viete čo pán MAJITEĽ?! Ja by som tu rodinu obslúžila aj na tej prázdnej TERASE keď uz „vraj“ vo vnútri miesto nebolo! Je to o človeku. Nie o plných stoloch.“

P. Miriam:Nevšimnúť si že je to slepecký pes? Fakt si myslite že vám niekto uveri???“

P. Zuzana: „Hlavne, že ste nezabudli vymazať negatívne hodnotenia… Život je otázkou priorít, že?“

Ďalšie si môžete prečítať priamo pod daným príspevkom na sociálnej sieti Facebook. O prípade a vývoji vás budeme ďalej informovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: