Mal to byť najšťastnejší deň v jej živote. Tehotná nevesta zomrela na ceste k oltáru

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Svadba a narodenie dieťaťa sú dve najšťastnejšie udalosti v živote každej ženy. Život však občas so sebou prináša hrozné tragédie, a to je aj prípad ženy, o ktorej informoval portál The Sun.

Tehotná nevesta zomrela na mozgovú príhodu niekoľko minút predtým, ako prišla pred oltár. Zanechala po sebe ženícha, ktorý sa stal slobodným otcom, pretože lekárom sa podarilo dieťatko zachrániť. 30-ročná Jessica Guedes pracovala ako zdravotná sestra a bola v šiestom mesiaci tehotenstva.

Nikto nevedel, čím si prechádza

Cítila sa zdravá, no na ceste do kostola v Sao Paule na ňu prišla v limuzíne nevoľnosť a oblasti v krku. Jej rodina si prirodzene myslela, že je to všetko len nervozita. Z toho dôvodu celý svadobný sprievod meškal a nikto nevedel, že Jessica trpí preeklampsiou, ktorá jej len o chvíľu na to zobrala mladý život. Lekári ju vyhlásili za mozgovo mŕtvu hneď po príchode do nemocnice.

Len málokedy je preeklampsia nebezpečná

Preeklamapsia je porucha, ktorá sa vyskytuje počas tehotenstva a je možné ju spoznať na základe zvýšenia krvného tlaku a vysokej hladiny bielkovín v moči. Môže sa prejaviť kedykoľvek v priebehu tehotenstva, ale aj počas pôrodu a po pôrode. Väčšina žien však porodí zdravé dieťa a len u malého množstva je preeklampsia nebezpečná ako pre matku, tak aj pre dieťa.

Ženích jej bežal na pomoc

Jessicin snúbenec, 31-ročný Flavio Goncalves, ju čakal pri oltári a bol prekvapený tým, že mešká. Zrazu však do kostola bežal bratranec, ktorý mu povedal, že jeho snúbenica odpadla. Hneď bežal za ňou. „Otvoril som dvere auta a ona nadobudla vedomie a rozprávala sa so mnou. Povedal som jej: „Zlatko, som tu.“ a ona mi povedala, že všetko je v poriadku, ale v krku a v chrbte cíti veľkú bolesť,“ povedal.

V nemocnici ju vyhlásili za mozgovo mŕtvu

Flavio pôsobil v hasičskom zbore, takže rýchlo požiadal aj jeho priateľov o pomoc. Presunuli ju do súkromnej nemocnice, no mala vnútorné krvácanie a mŕtvicu. Jessica bola podľa lekárov mozgovo mŕtva, preto sa hneď pokúšali o záchranu dieťaťa. Vykonali cisársky rez, aby mu zachránili život. Po operácii Jessica zomrela.

Chce byť silný pre svoju dcérku

Keď prišla na svet malá Sophia, vážila 930 gramov a merala 34 centimetrov. Umiestnili ju na jednotku intenzívnej starostlivosti a je pravdepodobné, že v nemocnici strávi dva mesiace. Jesicca v tehotenstve nemala vôbec žiadne problémy a nič nenaznačovalo tomu, že trpí preeklampsiou. Podľa Flavia bola veľmi silná a milovala život, preto urobí všetko preto, aby svoju dcérku vychoval čo najlepšie. Na videu je Flavio spolu so svojou dcérkou.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: