Malá dcérka domov nanosila veľa drobných kamienkov. Podarilo sa mi z nich vytvoriť tú najkrajšiu jarnú dekoráciu, ktorá rozžiarila môj dom aj záhradu a závidia mi ju všetky susedy


Kameň. Prvá vec, ktorú človek poznal a spočiatku ju používal najmä ako pracovný nástroj. Už naši predkovia vedeli, ako jednoducho vie kameň poslúžiť aj na zdobenie. Kameň sa stal kedysi akýmsi maliarskym plátnom, dnes ho kreatívne ľudské ručičky využívajú ako jednu z najroztomilejších dekorácií.

1
takprosto.cc

Malý prírodný predmet maľujú najradšej deti, no treba uznať, že ak sa do výzdoby kamienkov pustia dospelí, ktorí už aké také zručnosti a ťahy majú, dokážu vyčariť naozaj neuveriteľné kreácie. V súčasnosti sa maľovanie kameňov teší veľkej popularite a nevyužíva sa len ako dekorácia. Určite ste zbadali aj kamenné rohožky či záhradné doplnky z kameňov. Na akýkoľvek druh výzdoby sa najlepšie hodia okruhliaky.

Maľovaná príroda

Maľované kamene dokonale ozdobia a rozveselia akýkoľvek príbytok.

2
takprosto.cc
3
takprosto.cc
4
takprosto.cc
5
takprosto.cc
6
takprosto.cc
7
takprosto.cc
8
takprosto.cc
9
takprosto.cc
10
takprosto.cc
11
takprosto.cc

V tomto videu uvidíte neuveriteľnú prácu, ktorú na kameňoch predvádza táto šikovná žena.

Po dôkladnej inšpirácii prichádza na rad dôkladná príprava. Chcete si vyrobiť takúto krásu aj vy doma? Pozrite sa, aké je to jednoduché!

Základom sú farby

Pri tejto forme ručnej práce sa najčastejšie využívajú akrylové farby. Okrem toho, že medzi nimi nájdete všetky možné odtiene, tieto farby rýchlo schnú, nefarbia, neroztekajú sa a dokonale zapadajú do interiéru svojím nevtieravým a prirodzeným leskom. Navyše, akrylové farby nie sú toxické a nezapáchajú. Nebudú teda prekážať ani alergikom či ľuďom citlivým na pachy. Ak sa vám z nejakého dôvodu akrylové farby nepozdávajú, na maľovanie kameňov môžete použiť aj akvarel.

13
takprosto.cc

Spoločne s farbami sa nebojte experimentovať ani so vzormi. Ak ste si kúpili štyri rôzne farby, potom vzorov vyskúšajte minimálne raz toľko! Pamätajte, detaily a drobné vzory robia každú dekoráciu jedinečnou.

Dobrý štetec

Aby sa dali vzory a aplikácie pekne aplikovať, budete potrebovať dobrý štetec. Nejde ani tak o kvalitu, skôr o hrúbku a priľnavosť štetín. Dbajte na to, aby ste si kúpili čo najtenší štetec, ktorého štetiny sa nebudú od seba „odťahovať“ už v obchode.

14
takprosto.cc

Zaklincujte to lakom

Lak je pri výrobe kamenných dekorácií veľmi dôležitý. Ak svoje diela zalakujete, predĺžite tak ich životnosť aj odolnosť voči poveternostným vplyvom. Ak budete mať kamienky na ozdobu v interiéri, lak použiť nemusíte. My ho však odporúčame v oboch prípadoch, pretože kamene sa po ňom vkusne lesknú.

15
takprosto.cc

Veríme, že ste sa inšpirovali a pripravíte si vlastné maľované kamienky. Fotografie svojich výrobkov nám pokojne pošlite do komentárov.

Pozri tiež: Táto šikovná žena vykúpala vajíčka v špeciálnej zafarbenej vode, ktorú nie je problém vyrobiť. Výsledok bol ohromujúci, vďaka čomu mám teraz najkrajšiu veľkonočnú výzdobu!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


The Good
The Bad
0

Komentáre

komentárov