Mala slúžiť len ako náhradná matka, potom prišiel zlom. Žena sa kvôli koronavírusu už rok stará o dieťa

Ilustračné foto: unsplash

Žena súhlasila, že bude slúžiť ako náhradná matka pre dvojicu z Číny. Tá sa však kvôli pandémii už rok nemohla dostaviť po svoje dieťatko.

Emily Chrislip porodila dievčatko v máji 2020, ale cestovné obmedzenia v tom čase bránili rodičom v príchode do USA. Ako uvádza portál People, Emily a jej manžel Brandon mali možnosť nechať dieťa opatrovateľkám, rozhodli sa však, že sa o ňu postarajú, dokým neprídu rodičia. “Najskôr sme si mysleli, že to budú štyri týždne, potom to však bolo stále dlhšie,” povedala Emily.

Ilustračné foto: unsplash

Už rok nevideli svoju dcérku

Nechce sa im veriť, že odvtedy uplynulo toľko času. Rodičia sa medzitým stále snažia dostať do USA, aby si mohli zobrať svoju dcéru. Dvojici sa to však už nezdá zvláštne a robia všetko tak ako predtým. “Dúfame, že sa sem budú môcť dostať pred jej prvými narodeninami, obmedzenia však vyvolávajú obavy. Nemyslím, že budú mať problém dostať sa do USA, ale návrat do Číny by mohol byť problém.”

Ilustračné foto: unsplash

Urobila by to znova?

Pre Emily a jej manžela je však dôležité to, že musia pracovať, preto spočiatku bojovali s tým, ako sa budú o dieťa starať. Obavy z koronavírusu a ďalšie obmedzenia ich však postavili do neľahkej situácie, ktorú sa snažili vyriešiť. Požiadali tiež o pomoc, aby sa rodičia dcérky dostali do USA čo najrýchlejšie. Emily však miluje deti a nerobilo jej problém starať sa o dieťa. Neplánuje však už byť náhradnou matkou pre žiadnu dvojicu, jedine vtedy, že by to bol ten istý pár.

“Neviem, či by som si mohla také niečo ešte raz zopakovať. Keby však ďalšie dieťa chceli tí istí rodičia, asi by som o tom porozmýšľala.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: