Malé dievčatko s HIV si nechcel nikto adoptovať. Nakoniec sa dostalo do rodiny tohto nezvyčajného páru

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Deti, ktoré sú na adopciu, to vôbec nemajú jednoduché. O to viac, keď trpia nejakým ochorením, za ktoré ani nemôžu. Našťastie sa väčšinou nájdu ľudia, ktorí chcú takýmto deťom zabezpečiť plnohodnotný a šťastný život.

Príkladom je aj prípad homosexuálneho páru, o ktorom informoval portál Unilad. Dievčatko, ktoré bolo HIV pozitívne, zamietlo už desať rodín. No 42-ročný Damian Pighin a 39-ročný Ariel Vijarra označili stretnutie s dieťatkom za osudové spojenie. Boli prvý homosexuálny pár, ktorý sa zosobášil v severovýchodnej argentínskej provincii Santa Fe.

Foto: needpix.com

Odmietlo ju desať rodín

V roku 2011 sa rozhodli, že chcú svoju rodinu ešte rozšíriť. Zažili však roky sklamania, kým im v roku 2014 nezavolali, že majú dieťatko, ktoré je pripravené na adopciu. Dieťa sa narodilo s HIV a malo 28 dní. Odmietlo ju už desať rodín, no Damian a Ariel neváhali a prijali ju do tej svojej. „Hneď, ako som ju uvidel, cítil som, že je súčasťou môjho života. Spojenie bolo okamžité. Držali sme ju v náručí, dali sme jej fľašu a ona sa na nás pozrela s očami otvorenými dokorán a vôbec neplakala,“ povedal Ariel.

Dobré správy

Malá Olivia veľmi dobre reagovala na liečbu HIV a okamžite začala priberať na váhe. Pred pár rokmi rodina dostala vynikajúce správy, keď testy ukázali, že vírus HIV sa už v Olivii nenachádza. V roku 2015 sa ich rodina ešte rozšírila, keď si adoptovali ďalšie dievčatko, Victoriu.  Dievčatá sú v podobnom veku. Ariel a Damian v súčasnosti pracujú pre mimovládnu organizáciu Acunar Familias, ktorá pomáha párom osvojiť si nechcené deti. Hoci v súčasnosti liečba HIV neexistuje, je k dispozícii lekárske ošetrenie, ktoré významne znižuje množstvo vírusu v tele.

Foto: pixabay

Už viac nie je infekčná

Podľa najnovších lekárskych štúdií to môže dospieť do štádia, kedy sa vírus v krvi už nedá zistiť. To znamená, že osoba žijúca s HIV už nie je infekčná a vírus nie je schopný poškodiť ich imunitný systém. Začiatkom tohto roka bola z vírusu vyliečená tretia osoba, ktorá sa podrobila transplantácii kmeňových buniek na liečbu rakoviny a nie HIV. Napriek tomu je príbeh homosexuálneho páru, ktorý sa rozhodol, že si adoptuje choré dievčatko, skutočne inšpiratívny. Deti, ktoré za svoje ochorenie nemôžu, taktiež potrebujú podporu a lásku, hoci to veľakrát vôbec nie je jednoduché.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: