Malý chlapec plakal v prvý deň školy. To, čo urobila vodička autobusu, sa len tak nevidí

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Keď ide dieťa prvý raz do školy, jednoducho potrebuje pomoc. Vtedy ani tak nezáleží na tom, kto mu tú pomocnú ruku podá a stačí len to, že sa jednoducho posnaží. To je prípad vodičky autobusu, o ktorom informoval portál Ladbible.

Príbeh milej a srdečnej vodičky autobusu sa stal virálnym potom, čo prvý deň školy držala za ruku nervózne dieťa. Štvorročný Alex Johnson išiel prvý raz do školy, keď ho zrazu prepadli nervy a začal plakať. Našťastie bola na blízku vodička autobusu Isabel Lane, aby sa ubezpečila, že chlapec bude vedieť, že sa nemusí ničoho báť a že nie je sám.

Chlapec sa nemusí báť

Chlapcova mama Amy Johnson povedala, že si chcela urobiť fotografiu prvého dňa školy na pamiatku, no namiesto toho videla, že chlapec nie je celkom vo svojej koži, čo sa prenieslo aj na ňu. Povedala: „Bol veľmi nadšený, že môže ísť do školy, ale akonáhle prišiel autobus za roh, začal byť tichý. Keď sa otvorili dvere a nastúpil, pozrela som sa na neho a začal plakať.“

Bál sa, no dočkal sa pomoci

„Povedala som mu, kamoško, nemáš sa čoho báť, užiješ si veľa zábavy.“ Keď chlapec naskočil do autobusu, Isabel si všimla, že Alex je veľmi nervózny. Preto siahla za sedadlo a ponúkla mu ruku, aby sa jej mohol držať. „Strčila som ruku za sedadlo a ponúkla som mu, že sa ma môže chytiť. A on to urobil. Videla som, že potrebuje utešiť a to bolo to najlepšie, čo som v tom čase mohla urobiť,“ vysvetlila vodička.

Niekedy stačí len malá pomoc

V tom okamihu, ako malý Alex naskočil a jeho mama si všimla, čo sa stalo, odfotografovala celú situáciu, ktorá sa na internete stala virálnou. Fotografiu poslala na facebookovú stránku polície, ktorá ku príspevku napísala aj veľmi milý komentár. „Toto je jedna z našich úžasných vodičiek autobusu, slečna Lane, ktorá držala ruku maličkého a vystrašeného chlapca v prvý deň školy. Súcit, ktorý vidíme každý deň u našich učiteľov, vodičov autobusov, správcov, pracovníkov stravovacích služieb a ďalších zamestnancov, je skutočne obdivuhodný. Sme šťastní, že môžeme s týmito ľuďmi spolupracovať.“

Takýchto ľudí by mohlo byť viac

Vodička autobusu slečna Lane neskôr povedala: „Myslím si, že je veľmi dôležité urobiť čokoľvek pre človeka, ktorý sa s niečím práve v tomto momente trápi. Stačí len natiahnuť ruku a ukázať, že ste tam. Ani nemusíte nič hovoriť, len niekomu ukážte, že ste tam pre neho. To je ten rozdiel.“ Malý Alex podľa ďalších správ prestal plakať skôr, ako autobus dorazil na koniec cesty a jeho mama hovorí, že sa teraz na školu teší a každý deň chodí šťastný do autobusu a pripravený na to, čo deň prinesie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: