Mama ma naučila, že rodina je vždy na prvom mieste: 10 vecí, za ktoré by sme mali poďakovať našim mamám

Lucia Mužlová Ešte viac

Denis Persenen

Láska našich mám nás hreje a sprevádza celý náš život. Odmalička nás učia veľkým veciam a predávajú nám múdrosti, ktoré získali od našich mám a tie zase od tých svojich. Kedy ste naposledy svojej mame poďakovali za to, čo všetko vás naučila? Materinským pocitom porozumiete len vtedy, keď sa sami stanete matkami. Materská láska je bez výnimky. Ďakujeme vám, milé mamičky, za toto všetko a ešte za oveľa viac.

Mama nás naučila milovať

Mama nás ľúbi svojou bezpodmienečnou láskou. Len za to, že sme. A možno preto, že ako dieťa máte tú najkrajšiu a najbucľatejšou tvár zo všetkých. Tento druh lásky nám dodáva pocit bezpečia a dôvery. My ju potom môžeme odovzdávať ďalej svojim deťom, blízkym, rodine a priateľom. Láska je ten najkrajší darček, aký nám naše mami mohli dať.

Dodajú nám vieru v seba samých

Na jednej premiére filmu povedal práve Leonardo DiCaprio: “Len jednej osobe musím poďakovať za to, že tu dnes stojím. Vyrastal som v chudobe, no moja mama mi ukázala, že veci sa dajú robiť aj lepšie”. Povedia nám, že treba vstať zo zeme a pokračovať, povzbudia nás a dodajú nám sebadôveru. Učia nás, že vybojované ciele stoja za to.

Mama nás učí veľkorysosti a nezištnosti

Mama nás naučí podeliť sa a vždy pomôcť priateľom. Pomôže nám v prvých krokoch a vždy nám hovorí, že treba pomáhať slabším. Donúti nás ísť navštíviť babičku a pomáhať im na záhrade. To všetko sa nám ale vráti v dobrom a dvakrát.

Učia nás vyrovnať sa s prekážkami a bojovať až do konca

Mama nám ukáže, že žiadna prekážka nie je taká veľká, ako sa na prvý pohľad zdá. Ukáže nám, že po prvom neúspechu by sme sa nemali vzdávať, práve naopak, postaví nás na nohy a pomáha nám, ako sa len dá. Len vy ste zodpovední za to, čo sa deje vo vašom živote.

Mama nám vysvetlí, ako funguje svet

Mama nás naučí, ako sa vyrovnávať s emóciami a pochopiť, čo sa s nami deje. Mama nám vysvetlila, čo je strach a prečo sa nám spolužiaci v škole smejú. Mama nám ušije neviditeľné brnenie, ktoré nás chráni pred všetkým a sme neporaziteľní. Pod jej ochranou spoznávame svet. Prvé roky života vidíme svet jej očami, vďaka jej láske, ktorú nám odmalička odovzdáva.

Mama ma naučila, že rodina je vždy na prvom mieste

Mama nám povie, že rodina je to najdôležitejšie v živote človeka. Je to náš malý svet, kde je všetko jasné a jednoduché, aj keď nie vždy. Povie nám, že k rodine sa vždy musíme správať slušne a s úctou, a že dobré vzťahy sú založené na rešpekte, trpezlivosti, komunikácii a nekonečnej starostlivosti.

Mama nás naučí veriť v to najlepšie

Aj keď mohli naše mami vypustiť pár sĺz, vždy sa radšej usmiali, pretože vedeli, že bude všetko v poriadku. Túto dôležitú vec sme si odniesli aj do nášho dospelého života. Mali by sme sa snažiť vidieť veci pozitívne a vo všetkom hľadať to dobré.

Mama nám ukázala, čo to znamená užívať si život

Mama nás učí oceniť okamihy, žiť v prítomnosti a užívať si život plnými dúškami. Áno, ona je ten človek, ktorý sa o nás stará, varí upratuje a dáva pozor na každého. Ale sú chvíle, kedy sa smeje, spieva, tancuje, blbne a jednoducho zabúda na všetky problémy a záležitosti, ktoré ju trápia.

Mama nás učí odpúšťať

Mama nám odpustí všetko. Pri nej môžete robiť chyby a nelogické, až absurdné veci. Jej schopnosť odpúšťať a prijať nás je to najcennejšie, čo by sme si mali odniesť aj do nášho dospelého života. Čas plynie a my si jedného dňa začneme uvedomovať, ako hlúpo sme sa správali, keď sme boli mladší. Zlostili sme, porušovali sme zákazy, no vždy sme si mysleli, že je to pre nás to najlepšie. Skúste svojej mame povedať, v čom ste sa mýlili a poproste ju o prepáčenie, aj keď vám už dávno odpustila.

Mama nám dala život

Predpokladám, že ste to už počuli tisíckrát, no je to pravda. Mama nám dala život v tom pravom slova zmysle. Dala nám nielen život, ale taktiež obetovala ten svoj. Bezsenné noci, myšlienky, radosti a starosti, všetko, na čo si len zmyslíte.

Myslím si, že je to tak, že materskú lásku dobre pochopíme, až keď sa sami staneme rodičmi. Vtedy sa kruh lásky uzavrie. Za čo by ste poďakovali vy svojej mame? Dajte nám vedieť v komentároch.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: