Mama nedovolí starým rodičom objímať vnúčatá, kedy sa im zachce. Jej dôvod zarazil mnohých rodičov

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Každý má právo svoje dieťa vychovávať tak, ako sám chce. Každý rodič si však myslí, že práve tá jeho metóda je správna a neomylná. 

Najnovšie portál Boredpanda informoval o žene, ktorá svojím rozhodnutím prekvapila mnohých rodičov. Rozhodla sa na TikTok-u zdieľať videá, kde to vysvetľuje a verí, že takto inšpiruje mnohých starých rodičov, aby to pochopili. Brittany má dvojročnú dcéru a tvrdí, že vytýčila hranice pre svoje dieťa, pretože starí rodičia často neberú nie ako odpoveď a jej dcéru objímajú a bozkávajú, hoci to sama nechce. Taktiež sa cítia ranení, keď ich dieťa odmietne.

Foto: unsplash

Členovia rodiny potrebujú súhlas

Podľa nej už odmala máme v deťoch budovať pocit, že druhý človek potrebuje súhlas na to, aby sa ich dotkol, hoci ide o prejavy lásky od starých rodičov. Mnohí z nás sú zvyknutí na to, že najmladších členov rodiny často stískame a bozkávame, berieme to ako niečo prirodzené, obzvlášť od takých blízkych osôb, ako sú starí rodičia.

Pýtali ste sa svojho dieťaťa?

Táto žena však vystupuje proti tomu a verí, že dôležité je neustúpiť, a to napriek tomu, že to v rodine často vedie ku konfliktom. Taktiež vystúpila proti ľuďom, čo jej prístup kritizujú a zaujímalo ju, či sa svojho dieťaťa opýtali, či skutočne chcú objatia alebo bozky od príbuzných. Sama povedala, že jej najbližšia rodina rozhodnutie rešpektuje a skutočne sa jej dcéry pýtajú či ju môžu objať.

Foto: unsplash

Samozrejme, našlo sa množstvo kritikov, ktorí nad jej rozhodnutím len krútia hlavou. “Vďaka bohu, že moje vnúčatá sa narodili skôr, než prišla táto doba. Teraz sú dospelé a doteraz ich stískam, pretože je to tá najlepšia vec na svete,” napísala jedna komentujúca. Mnohí však upozornili na to, že deti bývajú často k takýmto prejavom lásky nútené a vytvára sa im odpor. Ako to vidíte vy?

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: