Mamička len pár sekúnd nedávala pozor. Video zachytáva neuveriteľnú reakciu, ktorá malému dieťaťu zachránila život

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: screenshot youtube/WATE 6 On Your Side

Scenár ako zo zlého filmu. Mladá mamina sa podelila o svoj príbeh, no zažiť by ho nechcel zrejme žiadny rodič. Zlyhal ľudský faktor a omylom sa jej podarilo zamknúť svoju 10-mesačnú dcéru v aute počas horúceho letného dňa. Šlo doslova o sekundy.

Kľúče nechala v aute

Ako informoval portál Scarymommy, dieťa sa nakoniec podarilo zachrániť polícii a bolo v poriadku. Matka však prežívala desivé momenty. Christina Tufford sa vybrala na nákup so svojou 10-mesačnou dcérkou. S nákupom sa vracala naspäť a diaľkovým si otvorila dvere. Dcéru usadila do autosedačky, nechala bežať klimatizáciu a kľúče položila na sedadlo, pričom išla do kufra naložiť tašky z nákupu. Potom však zavrela dvere a dieťa ostalo vo vnútri.

To, že sa dvere automaticky zamknú si uvedomila, keď už bolo neskoro. Okamžite sa jej zmocnila panika a vedela, že sa k dcérke musí dostať. Klimatizácia síce bežala, no keďže nebolo naštartované, nebola taká účinná a vonku bolo naozaj horúco. Navyše, 10-mesačné dieťa ostalo samé vo vnútri auta pripútané v autosedačke. Najskôr telefonovala do spoločnosti, kde bolo auto vyrobené, či by jej vedeli nejako pomôcť. To však možné nebolo.

Nakoniec pomohla polícia

Nakoniec sa rozhodla zavolať políciu, pretože minúty nekompromisne išli ďalej. Policajt nakoniec rozbil okno na dverách a dievčatko vyslobodil. Teplota v aute sa však stále zvyšovala a dievčatko bolo v ohrození. Po pár minútach, čo matka kontrolovala svoje vymknuté dieťa videla, že dievčatko má zavreté oči a poklesnutú hlavičku. V okamihu, keď bolo dieťa vyslobodené, matka mu okamžite dala vodu. Pozrite si video zo záchrannej akcie.

Ak ani toto nie je dostatočne odstrašujúci príklad, môžeme spomenúť muža, otca dvojičiek, ktorý ich nechal v aute. Žiaľ zachrániť sa ich už nepodarilo a detičky umreli. Trvalo niekoľko minút, kým si otec uvedomil, že deti nechal v rozhorúčenom aute. A najhoršia správa pre všetkých rodičov zrejme bude, že podľa štatistík v horúcom aute každoročne umrie 37 detí. Matka z dnešného príbehu zdieľala svoj zážitok aj na sociálnych sieťach, aby varovala všetkých rodičov. Niekedy naozaj stačí len sekunda a môže dôjsť k tragédii.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: