Mamička na letisku sa len na chvíľu otočila. Video zachytilo mladú ženu, ktorá sa pokúsila uniesť jej dve deti

Foto: pixabay

Nikto si nechce predstaviť, že sa jeho dieťaťu niečo stane. Únos však patrí medzi vec, na ktorú nechce žiadny rodič ani len pomyslieť. Najnovšie však Scarymommy informuje o tom, ako sa cudzinka pokúsila uniesť deti za denného svetla. Všetko však zostalo zachytené na videokamere.

Na medzinárodnom letisku v Atlante Hartsfield-Jackson, kde sa rodina pripravovala na let do Disney Worldu v Orlande na Floride sa cudzinka pokúsila uniesť dve deti. Časť z hrozného zážitku zachytila bezpečnostná kamera. 26-ročná Esther Daniels sa snažila zobrať športový kočík, v ktorom bolo dieťa.

Bola žena mentálne chorá?

Keď sa matka snažila so ženou bojovať, natiahla sa po druhom dieťati. Keď si to všimol otec, hneď zareagoval a medzitým už na scénu bežala dôstojníčka, ktorá ženu zatkla. Neskôr bola obvinená z pokusu o únos a z obťažovania dôstojníčky. Policajná hovorkyňa Tashena Brown povedal WSB-tv, že správanie ženy bolo naozaj veľmi zvláštne. “Jej správanie bolo veľmi nevyrovnané, ale nemôžeme hovoriť o tom, ako je na tom jej mentálny stav.” 

Dôležité je informovať deti

Cestovanie s deťmi môže byť veľmi stresujúce. Musíte si pamätať veľmi veľa vecí a určite je veľmi dôležité, aby ste na nič nezabudli. Je ľahké sa nechať niečím rozptýliť, keď ste na letisku alebo na stanici. Ak však už máte deti staršie, mali by ste im vysvetliť celú situáciu a upozorniť ich na to, že aj takéto veci sa dejú. Hoci sú podobné únosy cudzími ľuďmi veľmi zriedkavé, je potrebné si na to dávať pozor. Policajná hovorkyňa ďalej vyzdvihla prácu dôstojníčky a jej reakciu. “Zaslúži si pochvalu. Neváhala a hneď zakročila v pravú chvíľu.”

Foto: pxhere

Dieťa, ktoré prekazilo vlastný únos

Minulý rok Scarymommy taktiež informovalo o dieťati, ktoré prekazilo vlastný únos. Mamička si so svojou 11-ročnou dcérkou dohodla tajný kód pre nebezpečenstvo, len pre istotu. “Volala mi, že ju chcel zobrať nejaký chlap,” povedala mamička. Dievčatko práve prechádzalo cez park, keď za ním prišiel nejaký chlap, ktorý jej povedal príbeh o tom, že sa v jej rodine stalo niečo vážne a musí nasadnúť do auta. Opýtala sa ho na tajný kód, čo ho úplne rozhodilo a odišiel.

Je dôležité, aby sme svoje deti zbytočne neplašili, ale mali by vedieť, že si majú dávať pozor a chrániť sa. Dohodnúť si s nimi kód je celkom dobré riešenie, ale keď ste niekde na mieste, kde je veľa ľudí, mali by ste mať svoje dieťa stále pod kontrolou.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: