Mamička poslala do agentúry fotky svojho synčeka. Urážlivú odpoveď, ktorá prišla zverejnila a tisíce ľudí jej vyjadrili podporu!


Aké sú podľa vás limity v oblasti reklamy? Mali by sme ľudí súdiť podľa ich pohlavia, rasy alebo odsudzovať na základe ich postihnutia? S nepríjemnou skúsenosťou sa stretla aj matka chlapčeka s Downovým syndrómom, ktorá poslala jeho fotografie do istej agentúry. Ich reakcia ju rozhorčila natoľko, že sa ju rozhodla zverejniť a o svoje názory a pocity krivdy sa podelila s verejnosťou. Ľudí príbeh zaujal natoľko, že ho bol v okamihu plný internet a veci sa ako zázrakom dali do pohybu.

Let's make a difference-share so they see Asher!This handsome boy is ready to show the world what Changing the Face of…

Gepostet von Kids with Down Syndrome. am Montag, 10. Oktober 2016

Každá matka veľmi dobre vie, že deti sú pre svojich rodičov najkrajšími na svete. Rovnaké pocity má i Meagan, a práve preto sa rozhodla odoslať fotky svojej rozkošnej ratolesti agentúre v Georgii, ktorá obsadzuje deti do reklám. Fakt, že jej syn 16-mesačný syn Asher má Downov syndróm pre ňu nebol rozhodujúci. Za podstatnú považovala nesmiernu fotogenickosť a radosť svojho synčeka, ktorý sa pred objektívom akoby narodil. Jeho šťastný úsmev azda hovorí za všetko.

Gepostet von Asher's Down Right Perfect am Samstag, 8. Oktober 2016

Agentúra sa však dlhšiu dobu neozývala a skutočnosť bola taká, že jej pracovníci Ashera ani neposunuli do ďalšieho výberu kvôli jeho postihnutiu. Matka sa však nevzdávala a agentúre sa ozvala sama. Po zistení, že diskriminácii sa nevyhne ani tak malé dieťa sa rozhorčená rozhodla zverejniť celý priebeh udalosti na facebook.

Hey friends and family ! If anyone wants to know how Asher's meeting with Oshkosh went .. We invite you to to tune in to…

Gepostet von Asher's Down Right Perfect am Donnerstag, 27. Oktober 2016

Meagan nechápala, ako môže agentúra vedieť, že ľudia z reklamy nechcú dieťa s postihnutím, keď jej syna kompetentní ani nevideli. Kde je spravodlivosť a ľudskosť, keď už i malé batoľa musí pocítiť chuť predsudkov a diskriminácie? Nemala by byť práve reklama a médiá nástrojom, ktorý dostane do povedomia aj problematiku diskriminácie a bude proti nej bojovať?

I find myself singing the same song to you every night. You truly are my sunshine , my only sunshine. You were born to…

Gepostet von Asher's Down Right Perfect am Donnerstag, 23. Februar 2017

Zverejnené fotografie radostného chlapčeka s podmanivým úsmevom si získali srdcia tisícok užívateľov sociálnej siete, ktorí sa k problému vyjadrovali. Ashera zahrnula hrejivá podpora jeho fanúšikov a stáli pri ňom nie len ľudia s postihnutím ale spolu vyše 100 000 osôb, ktorým nebol osud chlapčeka ľahostajný. A keď sa táto kauza dostala do povedomia, čuduj sa svete, ozvala sa i agentúra, ktorá zrazu o chlapca mala záujem.

20 days ‘til Christmas Eve! #oshkoshkids #christmaspjs #pajamas #bgoshbelieve

A post shared by OshKosh B'gosh (@oshkoshkids) on

V súčasnosti je malý Asher tvárou reklamy spoločnosti OshKosh B’gosh a pózovanie mu ide rozhodne veľmi dobre. Stal sa akýmsi symbolom boja proti neznášanlivosti alebo predsudkom a svojou radosťou z toho, čo robí rúca všetky bariéry. Veď, koniec koncov, zdravotné postihnutie nedefinuje to, čo dokážeme a na čo máme. Čaro osobnosti, odhodlanie a radosť z toho, čo nás baví je v nás bez ohľadu na postihnutie, vzhľad, vek alebo postavenie.

Gepostet von Asher's Down Right Perfect am Samstag, 12. November 2016

Pozri aj: Naučte vaše dieťa nerušiť pomocou jedného jednoduchého kroku. Toto by mal vedieť každý rodič!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), htwentytwowords.com


Komentáre

komentárov