Mamička zo Slovenska zverejnila svoj status a spôsobila ošiaľ. Takýto tvrdý odkaz má pre všetky biomatky

Foto: flickr

Mnohé mamičky to so starostlivosťou o svoje dieťa preháňajú. Cítia úzkosť a snažia sa pre svoju ratolesť urobiť čokoľvek, no niekedy si neuvedomujú, že najlepšie riešenia sú väčšinou tie najjednoduchšie. Rozhorčená mamička na Facebooku zverejnila status, kde má pre biomatky svojský odkaz.

V skupine Priznania žien na Facebooku zverejnila anonymne mamička odkaz pre všetky prehnané biomatky a spôsobila tým ošiaľ. S jej názorom sa stotožňujú mnohé iné ženy a status má veľmi dobré ohlasy.

Krásne časy minulé

“Som zdesená, úplne najviac z mamičiek dnešnej doby. Ďakujem môjmu exmanželovi za tú nehodu, ktorú spôsobil pred štrnástimi rokmi a ktorej výsledok je mimochodom dokonalý… Že to bolo v dobe, keď som bola mladá, sprostá a neuvedomelá, keď som neriešila nič, len som sa tešila, kedy si budem môcť obliecť rifle na traky. Krásne to časy. Výbavička spočívala z dupačiek, košieľok a čiapočiek, postieľky, kočiara a fusaku a troch fľašiek s cumľom. Keď sa mi narodilo to moje malé vrešťadlo, na trhu bola jediná kniha o matke a dieťati s orientačnými tabuľkami, kedy môže jesť banán a mäso a ryžu. Internet, chvalabohu, ešte nebol v plnej paľbe, klasické kontroly u lekárky, bolo treba očkovať, jasnačka, pich sem, pich tam, dieťa mi nezdebilnelo, antibiotiká ho nezabili ani fimóza ho nezniesla zo sveta,” napísala.

Foto: pxhere

Bojkotovanie očkovania už v treťom dni tehotenstva

“Detskú výživu sme varili doma, z piatich kíl jabĺk a kila cukru som mu naklochnila na polroka. Zemiak s mrkvou, uvarený za neuveriteľných sedem minút, príprava obeda dokopy 10 minút. Môj syn žije, je zdravý, krásny, múdry, už aj chlpatý, skutočne je bez závady. To len tak stručne na okraj. Idem k veci. Písal sa rok 2001. Teraz, keď počúvam tehotné ženy… Ku**a, to čo je? Čo tehotné – to je ešte znesiteľné, ale mamičky, čo majú miminá, hlavne tie po 30-tke, ty vole, tak to je riadny záhul. Vyhýbam sa debatám s nimi, lebo ja by som sa dostala do konfliktu. Odhliadnuc od strašne životu nebezpečných povinných očkovaní, ktoré hromadne bojkotujú už v treťom dni tehotenstva, kedy sa už mimochodom začína veľmi aktívna príprava na dieťa cez Google. Každého osobný názor… Ja píšem ten svoj, keby ste mi tu chceli dávať kázania, koľko chémie je v očkovacích látkach… Keby ste nemali internet, viete tak ho**o a dáte si dieťa zaočkovať aj očkovacou látkou pre čivavy. Keď ho zaočkovať nedáte a drapne ho rubeola alebo kerá Mária, potom som zvedavá na vaše presvedčenie…”

Zbytočné míňanie peňazí

Rozčúlená mamička ďalej písala o tom, ako sú ženy schopné minúť neuveriteľne veľa peňazí na kočíky a rôzne veci, ktoré v podstate vôbec nepotrebujeme. Ženy sú často v strese a potrebujú mať nad svojím dieťaťom neustále dozor. Preto to zvyknú veľmi prehnať. “A o tých vysielačkách s kamerami nehovoriac, hlavne ak je dieťa v izbe celý čas s nami, treba mať aj senzor pohybu a dýchania, treba byť v permanentnom strese počas celého dňa, keď sa dieťa v spánku pohne. Ďalej treba sledovať každý deň novinky na nete a čítať, čo je škodlivé vo vzduchu, vo vode, v jedle, vo vlhčených obrúskoch, všade. Pozor, baktérie ženy!”

Foto: flickr.com

Duchaplné diskusie na fórach pre mamičky

“Nastáva obdobie prikrmovania. Ostro sledované etikety na vami obľúbených polotovaroch. OMG, samé éčka, ideme na BIO. Všetko musí byť BIO. Duchaplné diskusie na mamičkovských fórach. Keď čítam vetu: „Ahoj mamule, malinká má soplík a stále mrnčí, čo poradíte??? Ahojkyyyyy“ Čo ti je? Však jej odsaj nos a pochop to decko, že aj ty, keď máš sopeľ, si nas*aná… „Kúpila som malej bioplienky, také z plátna…“ BIOPLIENKY?? WTF?? Akože bio, že doma si vypestujem konope, usuším, vymlátim, utkám a ušijem, hej? Môj ty bože, ženy, a potom zadre mamička, že: „Neprebaľuj ešte malú, však ten pásik na pamperske nezmodral, to vydrží aj 6 hodín.“ Ale žereme bio jablká, lebo majú etiketu. Potom hromadné náreky, aké je strašne drahé mať dieťa – no bodaj by nebolo, keď vám niektorým BIO d*be.”

Vyspelá doba, lenivé matky

“Doba je možno vyspelejšia, ale matky sú oveľa lenivejšie uľahčovaním si života, sústredením sa na číhajúce nástrahy sa ukracujete o zážitky. Pamätám si, ako som d*bla plienky na vývarku a vytiahla vreckovky. Ja len toľko, že zbytočne sa pohoršujete, že niekto na FB napíše, že v tubičke od detskej výživy našiel pleseň, že keď dával niekto dieťaťu výživu s mäsom a brokolicou, nájde tam vlas, že Marťankovia deťom nepomáhajú. Ste to ženy vy, čo si uľahčujete život. Idem, kúpim. Vibrovacie kresielko? Na čo? Posadím na gauč, podopriem vankúšom. Sterilizátor? Na čo? Prepláchnem horúcou vodou. O odsávačkách na sople a neviem akých značkových pos*aných fľašiach ani nehovorím. Nie vždy je všetko cool a trendy zdravá, správna voľba. Se*te sa na bioživot a majte deti občas dogrcané, zasoplené a špinavé od piesku. Nepanikárte, keď zje malú húsenicu. Týmto všetkým okolo sa uberáte o obyčajnosti života. To mi len tak dnes napadlo. Že bioplienka… Pre bioho*no… Mier na zemi. Amen.“

Foto: pixnio

Čo na to iné matky?

Hoci mnohé ženy sa s jej názorom stotožňujú a pod príspevkom písali komentáre, že sa naozaj dobre pobavili a konečne im niekto prehovoril z duše, nájdu sa aj také, ktoré tvrdia, že si len potrebovala niekde vybiť nervy a zlosť. Niektoré zase tvrdia, nech si každý vychováva svoje dieťa tak, ako chce, pretože väčšinou ženy robia všetko najlepšie, ako vedia. “Niektoré myšlienky mi prídu ako nasilu ohejtovať všetko, čo dakedy nebolo iba preto, že naše mamy a babky to zvládli bez toho. Áno, zvládli, to však neznamená, že tie veci sú zlé. To má asi rovnakú pointu ako fakt, že voľakedy si ľudia vystačili s petrolejovými lampami, tak poďme ohejtovať elektrifikáciu domácností,” napísala jedna žena. Mnohé sa však stotožňujú aj s takým názorom, že žiadny extrém nie je dobrý. A čo si myslíte vy?

27
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: