Mamička zobrala bábätko na pohotovosť v Bratislave. Na vyšetrenie čakala 5 hodín, sedieť musela na zemi

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook, so súhlasom Nekŕmte nás odpadom

Január a február sa vo všeobecnosti považujú za jedny mesiacov, kedy je chrípkové obdobie v plnom prúde. Nemocnice a doktori často toto obdobie znášajú veľmi ťažko a nestíhajú ošetrovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príspevok na stránke na Facebooku Nekŕmte nás odpadom si vyslúžil už tisícky reakcií a viac ako 500 komentárov. Dôvodom sú tri fotografie, ktoré stránka uverejnila. „Detská pohotovosť Bratislava – Kramáre teraz. Malé deti, dokonca i bábätká čakajú na vyšetrenie v horúčkach päť hodín. Jedna lekárka a v čakárni už 26 malých pacientov. Jedna mamička si už s malým musela sadnúť na zem. Druhá s bábätkom tiež na zemi. Celé zlé…. hlavne, že média riešia nejakú rigoróznu prácu kapitána a nie skutočné starosti ľudí.“

Foto: Facebook, Nekŕmte nás odpadom

Pod príspevkom sa ozvalo množstvo rodičov, ktorí si síce rodičov nezastávali, na druhej strane však sami uznali, že množstvo ľudí chodí k detskému lekárovi aj kvôli tomu, že má dieťa nádchu. Na druhej strane však človek nechce riskovať, pokiaľ ide o zdravie jeho vlastného dieťaťa. „Akože určite nechcem rýpať do nikoho z tých rodičov, tiež som matka, ale keby som videla koľko je tam ľudí, určite by som radšej odišla domov s chorým dieťaťom, dala ho radšej do postele spať ako tam na rukách a išla ráno k detskej. Aj tak dajú na pohotovosti len lieky a pošlú domov. Tých nejakých 14 hodín by to dieťa vydržalo a určite lepšie v posteli ako na chodbe,“ napísala jedna mamička do komentárov.

Foto: Facebook, Nekŕmte nás odpadom
Foto: Facebook, Nekŕmte nás odpadom

Ozvala sa aj mamička, ktorá so 16-mesačným synom so zápalom pľúc sedela na pohotovosti štyri a pol hodiny. Všetko sa však potom točí v začarovanom kruhu. Rodičia sú nervózni, svoju frustráciu si vybíjajú na doktoroch, ktorí sú tam často už viac ako 12 hodín a nevládzu. Doktorov je málo a v nemocniciach vládne chaos. Počas chrípkového obdobia je jasné, že lekári budú pracovať nad svoje sily a stretnú sa s podráždenosťou rodičov. Je však jasné, že by sa to malo nejakým spôsobom riešiť a predísť tak tomu, že mamičky s chorými deťmi sedia doslova na zemi. Čo si o tom myslíte vy?

Najnovšie články