Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Dôvod vás bude šokovať

Monizz Ešte viac

3.Hovorí sa, že rodinné šťastie je krehké ako sklo. Nič nemôže byť k pravde bližšie. Aj to najšťastnejšie manželstvo sa v okamihu môže zrútiť ako domček z karát. Nikto by si nikdy nepomyslel, že to bude prípad aj tohto manželského páru.

pixabay.com

Krehké ako sklo

V anonymnom príbehu sa tento muž vyznáva zo svojej bolesti. Priznáva, že 35 rokov budovaný vzťah zničil sám vlastnou vinou. Neboli pri tom dvaja. Bol pri tom len on sám a jediný. A dnes to ľutuje, ako nič na svete.

Manželia spolu žili 35 rokov, vychovávali dve deti, no v istom bode sa muž rozhodol fungujúci vzťah z číreho mužského rozmaru vymeniť za vzťah s podstatne mladšou ženou. Klasický scenár. Chlapovi v rokoch sa začnú na staré kolená zapaľovať lýtka a udomácnená manželka mu už nestačí.

pixabay.com

V čase, keď nastal bod zlomu, mali manželia dospelé deti – syna a dcéru. Obaja mali dobré zamestnanie, fungujúce manželstvá. Muž priznáva, že to všetko bolo najmä vďaka jeho žene, ktorá deti vždy podporovala, modlila sa za ne a vo všetkom im vždy pomáhala. Po odchode do dôchodku sa manželia rozhodli investovať našetrené peniaze do podnikania. Výsledkom bolo, že sa im začalo nadmerne dariť a v priebehu niekoľkých rokov sa z nich stali boháči. Boháči na staré kolená.

Muž sa staral o vedenie firmy, žena o kozub. Nikto voči tomu nemal výhrady. Kým on chodil po recepciách, stretával sa s mladými produktívnymi ľuďmi, ona bola doma, zveľaďovala čo sa dalo, varila a starala sa o jeho každodenné pohodlie. Boli typickým párikom v najlepších rokoch. Stále naoko zaľúbení, usadení, spokojní.

Ale len dovtedy, pokým neprišla mladšia žena – nazvime ju Dolly. Zamiloval sa. Jeho vtedajšia manželka nevedela nič. Celý život mu bola oporoou, v smútku aj v radosti, v chorobách aj v čase najväčšieho rozkvetu. Vychovala spolu s ním z detí fantastických ľudí a on, on jej dlhoval všetko. Dodnes tvrdí, že nevie, ako sa to stalo. Muž sa rozhodol, že zájde za Dollinou matkou. Tá mu dala podmienku. Musí sa rozviesť.

pixabay.com

Prišiel domov a všetko sa zosypalo. Svoju ženu obvinil zo všetkého – z vyššej hmotnosti a aj z viery v Boha. Bojovala proti nemu jednoducho a so stoickým pokojom. „Viem, čo je vo veci. Vezmi si tú mladú blondínku.“

Ešte v ten deň jeho manželka z domu odišla. S mladou milenkou sa cítil ako boh. Mal krásnu ženu, prosperujúcu firmu, topil sa v peniazoch, bez problémov dosiahol, že stará tučná žena ho nechala na pokoji. Krása je však jedna vec. Krása ženy, krása večierkov, krása bohatstva.

Po krátkom čase musel zlomený muž sám pred sebou priznať, že mladá slečna ho obabrala o všetko, čo sa dalo. Porodila mu síce dieťa, no vysvitlo, že len, aby si zaistila financie. Jeho bývalá manželka sa všetkému chaosu len z diaľky prizerala, deti sa mu odvrátili chrbtom.

Dnes muž hovorí: „Urobil som strašnú chybu, no obávam sa, že to nikoho nezaujíma. Trpím a usmievam sa. Niektoré veci si ani nemôžem pripustiť.“

pixabay.com

Dnes túži vrátiť čas späť. Závidí párom, ktoré prežili ťažké časy a zostali spolu do staroby. On ostal s mladou ženou, ktorá sa o neho nezaujíma, chodí na večierky a o intímnom živote nemôže byť ani reč. Stratil svoje šťastie, stratil svoje dospelé deti a pomaly stráca aj nádej, že sa znova uzmieri so svojou bývalou manželkou.

Moja bývalá žena hovorí, že jej je to ľúto, no nechce mať so mnou nič spoločné. Je dôležité na rodinnom šťastí denne pracovať. Je dôležité prijať dušu svojho partnera, akoby bola vaša vlastná. Je dôležité si chybu priznať a úprimne ju oľutovať.“

Pozri aj: Nevlastný otec v poslednej chvíli zrušil svadbu svojej nevlastnej dcéry tým, že ju odmietol zaplatiť. Dôvod, ktorý ho k tomu viedol, vám vyrazí dych

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)