Títo manželia sú spolu neuveriteľných 40 rokov a teraz prezradili tajomstvo ich šťastného spolužitia

Monika Miková Ešte viac

Foto: publicdomainpictures.net

Manželstvo nie je nemoderné. Nie je o tom, že dostávate vždy to, čo chcete. Nie je to diktatúra ani hra, kde niekto vyhráva po celý čas. Inak by ten druhý po celý čas iba prehrával. Nie je to ani 24-hodinová opravovňa. Manželstvo je o tom, že vám vždy ktosi stráži chrbát a vy zase ten jeho. Je o vzájomnej závislosti a prepojení. Je o tolerovaní, odpúšťaní a iných skvelých veciach.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BeautyOfRomance (@beautyofromance) on

Byť bohatý v chudobe

90-ročný Steve Green s manželkou, 67-ročnou Jeanie prezradili, aké je to žiť vo viac ako 40 ročnom šťastnom manželstve bez prepychu. Len raz vycestovali zo svojho domova a to na svadobnú cestu, aby navštívili Whitby na pobreží Yorkshire. Nikdy nesedeli v lietadle, nepoužili internet a jediný vlak, ktorým kedy cestovali bol ten parný.

V čom je ich tajomstvo?

Steve pracuje na rodinnej farme každý deň už desiatky rokov, vstáva o 6 ráno, aby sa postaral o zvieratá. Pestujú a chovajú zvieratá pre svoju sebestačnosť a väčšiu nezávislosť. Jedine v piatok večer si doprajú tradičnú britskú lahôdku rybu s hranolčekmi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Metronome (@officialmetronome) on

„Celebrity“

Starší manželský pár sa vo svojom okolí stal raritou, či celebritou pre dĺžku svojho šťastného manželstva. Krásne i smutné zároveň. Prečo? Smutné lebo takýchto párov je čím ďalej tým menej. Tendencia rozvodov sa zvyšuje, lebo ľudia sa boja čeliť problémom a riešiť ich. Radšej zutekajú, obvinia jeden druhého a je vybavené. Steve a Jeanie sa však za žiadne celebrity nepovažujú prezradili pre britskú televíznu stanicu Channel 5´, ktorá o páre odvysielala celú epizódu.

Foto: screenshot Channel 5

Prvé stretnutie a láska

Steve prezradil, že sa mu Jeanie vždy páčila. Ich rodiny boli susedné a chcel ju dlho pozvať von, no hanbil sa. Poslal preto jej brata, aby sa jej spýtal, či s ním pôjde na rande. Súhlasila a zaľúbili sa doslova na prvý pohľad, lebo o necelé tri mesiace boli už zasnúbení a zosobášení. „Spája nás láska ku krajine, pôde a jeden k druhému. Pracujeme bok po boku už vyše 40 rokov. Sme šťastný, žijeme jeden pre druhého a na našom jednoduchom živote by sme nič, ale vôbec nič nemenili.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guillermo Meda (@guillo_meda) on

Starší manželský pár je príkladom toho, že nepotrebujete najdrahšie dary, alebo kopec peňazí, aby vaše manželstvo fungovalo. Manželstvo je predsa sľubom (prísahou), že sa budete snažiť najviac, ako ste sa kedy v živote snažili. Manželstvo je miestom dosahovania pokrokov v osobnom raste ako nikdy predtým. Manželstvo je o tom, že sa nemôžete dočkať, kým sa dostanete domov, aby ste sa podelili o kadejaké drobnosti a i.

0
Komentovať (0)