Mäso na francúzsky spôsob z jedného plechu. Jednoduchý a rýchly tip na nedeľný obed, ktorý si zamiluje celá rodina


Neviete, čo variť túto nedeľu na obed? Vyskúšajte tento jednoduchý a chutný recept. Druh mäsa zvoľte podľa toho, čo máte radi. Je len na vás, či si tento pokrm pripravíte s hovädzím mäsom, prípadne s bravčovým. Potom vám budú stačiť už len zemiaky, cibuľa a kyslá smotana. Nejedná sa o žiadny gurmánsky počin z francúzskej kuchyne, no myslím si, že nebudete sklamaní.

zemiaky1
zhenskoe-mnenie.ru

Budeme potrebovať:

500 gramov hovädzieho mäsa

1 cibuľa

250 gramov majonézy

5 veľkých zemiakov

100 gramov tvrdého syra

soľ

korenie

cesnak olej

Postup:

Na začiatku si môžeme predhriať rúru na 200 stupňov Celzia. Príprava je veľmi jednoduchá. Očistíme si cibuľu a zemiaky a nakrájame. Zemiaky väčšinou krájam na kolieska a cibuľu na menšie kúsočky. Mäso taktiež nakrájame a osolíme, okoreníme. Všetky tieto suroviny vložíme do misky a dobre premiešame.

zemiaky3
domashnya-eda.ru

Na strúhadle si nastrúhame syr, pridáme majonézu a roztlačený cesnak. Plech alebo zapekaciu misu si vymastíme dobre olejom. Na spodok vložíme jednu vrstvu zemiakov, na ktorú položíme mäso, následne cibuľu a na záver majonézu so syrom a cesnakom. Postup opakujeme ešte raz.

zemiaky2
zhenskoe-mnenie.ru

Francúzske zemiaky pečieme približne 1 hodinu, podľa typu rúry. Ak nemáte majonézu, pokojne použite aj kyslú smotanu. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

 

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));