Máte pár kíl navyše a krivky ako Venuša? Vďaka týmto 6 pravidlám si môžete obliecť čokoľvek, ak viete, ako na to!

Mary Krása

„Šaty robia človeka“ – táto veta platí pre všetky ženy i mužov. Tak isto platí aj pre chudé, vyšportované, ale aj pre postavy, kde sa veľkostné číslo pohybuje od 46 a vyššie. Pravdou však je, že veľa žien, ktoré nosia väčšie čísla, sa snažia svoju postavu zahaliť. Robia však veľkú chybu. Mali by ste sa naučiť svoju postavu ukázať takú aká je, avšak s menšími úpravami. Zakryť nedostatky a ukázať to, čo máte na svojom tele radi.

šaty
takprosto.cc

Veľakrát sa stane, že v obchode nájdete krásne šaty, ale keď si ich oblečiete, už tak dobre nevyzerajú. Je to preto, že vám nemusí sedieť strih alebo látka, z ktorej sú šaty vyrobené. Naučte sa vyberať si šaty podľa vašej postavy a sami uvidíte, že nakupovanie sa zmení z beznádejného hľadania na zábavu.

Štýly šiat, v ktorých budete vždy vyzerať perfektne

# Materiál je prvá vec, na ktorú by ste sa pri kúpe šiat, mali zamerať. Pletené či priesvitné šaty by ste si určite vyberať nemali – vašu postavu veľmi zle opíšu a pri týchto materiáloch je aj menším pravidlom, že sa v nich často necítite komfortne. Pri výbere materiálu dajte prednosť hodvábu, šifónu a bavlneným tkaninám.

šaty 1
takprosto.cc

Farba je taktiež veľmi podstatná. Nemusíte sa vždy zahaliť do čiernej. Samozrejme, skvele vyzerá aj outfit v čiernej farbe, ktorý doplníte šperkami či dominantným opaskom. Dajte šancu farbám a vyfarbite sa.

šaty 2
takprosto.cc

# Strih šiat by ste mali voliť rovnako starostlivo ako výber farieb či materiálu. Zamerajte sa na šaty, ktoré majú rozšírenú sukňu a vyšší pás. Tieto dve jednoduché veci vám pomôžu vašu postavu perfektne opticky zoštíhliť.

šaty 3
takprosto.cc

Pokúste sa zo svojho šatníku vylúčiť oblečenie asymetrických tvarov, ale aj to, kde sa nachádza veľa vreciek, záhybov a volánikov.

Zamerajte sa aj na dĺžku vašich šiat – midi šaty sú tou najlepšou voľbou. Príliš krátke šaty by mohli pôsobiť vulgárne a nevhodne.

šaty 4
takprosto.cc

# Štýl šiat je ďalšia nemenej dôležitá vec. Ak máte objemné stehná, nemali by ste voliť príliš tesné šaty, ale klásť dôraz na pás a hruď.

šaty 5
takprosto.cc

Ak máte väčšie bruško, a preto máte problém obliecť si šaty, vyskúšajte nosiť korzet alebo spodnú bielizeň, ktorá vám zoštíhli pás.

šaty 6
takprosto.cc

# Rukávy. Bez ohľadu na to, aké máte ruky, je táto časť tela pri nosení šiat veľmi dôležitá. Príliš tesné rukávy vyvolávajú dojem neprirodzene veľkých rúk a pôsobia komicky. Určite by ste sa mali zamerať na nosenie raglánových rukávov, ktoré vám opticky predĺžia krk a dodajú tú správnu elegantnú siluetu.

šaty 7
takprosto.cc

Šaty taktiež môžete doplniť farebnou šatkou, ktorá dodá celkovému vzhľadu eleganciu a šmrnc. Skvelou voľbou je taktiež aj čipka.

# Výstrih je pri výbere šiat jedna z najdôležitejších vecí vôbec. Vyskúšajte nosiť výstrih v tvare písmena V, skvele predĺži krk a dodá vášmu vzhľadu ten pravý tvar.

šaty 9
takprosto.cc

Hĺbka výstrihu je voľba, ktorá je len na vás, nezabúdajte však na to, že by ste to nemali preháňať. V tomto prípade pouvažujte aj nad výberom spodnej bielizne.

Štýl a farba šiat, kde je väčší výstrih, by mala byť určite prispôsobená aj farbe podprsenky, ktorú máte na sebe. Myslite na to z akého materiálu sú ušité vaše šaty. Ak trochu presvitajú, zvoľte farbu podprsenky tak, aby kontrastovala s farbou šiat. Celkový zjav potom nebude pôsobiť vulgárne.

šaty 10
takprosto.cc

# Doplnky by nemali byť príliš zložité. Menej je viac, a to platí najmä pri výbere šperkov, ktoré zvolíte ku svojim šatám.

šaty 11
takprosto.cc

Nezabúdajte na to, že nadmerné použitie ozdôb v okolí stehien či brucha vám pridá kilá navyše. Ozdoby skôr zvoľte v oblasti hrudníka a pásu.

šaty 12
takprosto.cc

Kombinácia viacerých druhov šperkov, kameňov či flitrov vám na elegantnosti určite nepridá a celý outfit bude pôsobiť veľmi chaoticky. Zamerajte sa skôr na jeden druh doplnkov a materiálov.

šaty 13
takprosto.cc

Pri výbere šiat majte na pamäti, že nie každý výstrelok módy musí vyzerať dobre na všetkých typoch postavy. Berte do úvahy typ vašej postavy, ale aj tváre. Je potrebné, aby ste vedeli, čo vašu postavu zvýrazní a zdokonalí a čo jej, naopak, uškodí. Hlavné však je, aby ste sa pri nosení akýchkoľvek šiat cítili vždy komfortne. Šaty by na vás mali žiariť tak isto ako váš úsmev, pretože ten je koniec koncov najkrajšou ozdobou každej ženy.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: