Matku nútili predstierať sex s mužom, aby mohla zaregistrovať svoje dieťa. Lesbický pár v Taliansku dostal od úradov studenú sprchu

Banana Ešte viac

Predstavte si, že vynosíte krásne a zdravé dieťa. Tešíte sa zo svojho malého drobca, ktorého ste sa so svojím partnerom rozhodli vychovávať a ľúbiť. Miestne úrady však majú na vec iný názor a dieťatko vám odmietnu zaregistrovať. Všetko kvôli diere v legislatíve a vášmu partnerskému zväzku. Presne táto situácia sa odohrala v Taliansku, keď matka žijúca v lesbickom zväzku nemohla zaregistrovať svojho synčeka. Bolo jej odporučené, aby jednoducho predstierala, že mala sex s mužom a zatajila, že bola na umelom oplodnení. Matka sa však k veci postavila zodpovedne a odmietla klamať v oficiálnych dokumentoch.

Quando metti al mondo un figlio ti auguri che stia arrivando in un mondo più giusto.Tante, troppe, invece, sono ancora le battaglie da fare. Alcune di queste le affronteremo insieme. #meAfrin

Gepostet von Chiara Foglietta am Mittwoch, 28. März 2018

Chiara Foglietta z Turína prednedávnom porodila synčeka menom Niccolo Pietro. Vysnívané bábätko prišlo na svet vďaka umelému oplodneniu, ktoré matka absolvovala minulý rok v Dánsku. So svojou partnerkou žijú a majú domov v Taliansku, kde sa rozhodli vychovávať synčeka, po ktorom túžili. Po tom, čo chcela matka zaregistrovať svoje dieťatko ju na úrade čakal poriadny šok. Keďže sú v Taliansku pomerne prísne zákony, štát uznáva za legálnu rodinu len heterosexuálne páry a len tie môžu oficiálne plodiť potomstvo. Tým pádom bola odmietnutá jej žiadosť o registráciu malého Niccola, no úrad bol „zhovievavý“ a odporučil matke aby obišla zákon.

Fabio sei riuscito "quasi" a ribeccarmi sorridente.

Gepostet von Chiara Foglietta am Freitag, 16. Februar 2018

Od Chiary požadovali, aby jednoducho predstierala, že mala sex s mužom, pri ktorom otehotnela. Tento nezmyselný návrh ju však pobúril a odmietla klamať v oficiálnych dokumentoch. Chiara Foglietta, jej partnerka Micaela Ghisleni a malý Niccolo Pietro sa zrazu ocitli v akomsi právnom vákuu, kedy im samotný úrad predostrel za jediné východisko obyčajné klamstvo.

Aj keď v členských štátoch EU nie je umelé oplodnenie ničím novým, Taliansko sa mu stále vyhýba. Práve preto zamestnanci povedali Chiare, že by jednoducho mala predstierať sex s mužom a vyhlásiť, že takto došlo k otehotneniu. V Taliansku totiž nie je možné podať oficiálny dokument, ktorý by deklaroval, že matka počala vďaka umelému oplodneniu.

Grazie ad Alice Arduino per lo scatto 😉

Gepostet von Chiara Foglietta am Dienstag, 18. April 2017

Ak si oficiálne evidencia osôb vyžaduje klamstvo, ako môže mať človek dôveru v pravdivosť iných dokumentov i v právny systém? Každé dieťa má podľa Chiary právo vedieť, odkiaľ pochádza. Má právo vedieť svoj vlastný príbeh i okolnosti, ktoré viedli k jeho príchodu na svet. Malý Niccolo je pre ňu a jej partnerku bábätkom, ktoré si vysnívali, chceli a sú rozhodnuté sa o neho starať najlepšie ako vedia, pretože on je ich syn.

Len minulý rok vláda v Taliansku schválila zákon, ktorý uznal partnerský zväzok dvoch osôb rovnakého pohlavia. Tento krok bol podniknutý len za cenu toho, že senát odstránil ustanovenie o práve na adopciu detí párom rovnakého pohlavia. Takéto ustanovenie teda nezohľadňuje deti a ich právo na ochranu. Zákony tak vytvárajú medzery a zatiaľ čo sú partnerstvá povolené, nie je tu zákon, ktorý by zastrešovala ochranu ľudí, ktorých sa to týka v praxi.

Anche noi siamo famiglia e abbiamo una comunità che ci circonda d’affetto.Esistiamo e continuiamo a sorridere alla vita…

Gepostet von Chiara Foglietta am Samstag, 2. Juni 2018

Taliansky zákon v súčasnosti neuznáva synov ani dcéry homosexuálnych párov narodené v Taliansku. Nezastrešuje ich zákon, a teda nemajú od štátu právnu ochranu. Chiara tiež dodáva, že v takomto právnom vákuu nie je možné garantovať práva rodičom detí. Či sa to v blízkej budúcnosti zmení, je otázne.

Pozri aj: Svojím oblečením vraj nevhodne pútala pozornosť. Ženu vyhodili z nákupného centra kvôli obyčajným šortkám

 Jana, unilad.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: